Walizki niezmiennie cieszą się największą popularnością. Wzrost zainteresowania ich zakupem zdecydowanie wzrasta w okolicach wakacji czy świąt — wtedy częściej wyjeżdżamy i szukamy idealnego rozwiązania do przewiezienia naszego bagażu.

Analizując różnego rodzaju możliwości, to właśnie walizki zyskują miano najlepszych. Niezależnie od tego, czy podróżujemy samolotem, czy pociągiem pozwalają one na optymalne spakowanie ubrań i łatwe przemieszczanie się z bagażem.
Jedną z rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę, jest jakość wybranych walizek. Żeby mogły nam posłużyć długo, koniecznie kupujmy te posiadające wszystkie certyfikaty, jasno określony materiał oraz sprawdźmy renomę producenta.

Walizki twarde

Od kiedy na rynku pojawiły się tzw. twarde walizki, pojawia się pytanie, czy powinniśmy podczas zakupu od razu odrzucić kupno walizek miękkich. Nic bardziej mylnego, oba rozwiązania mają swoje zalety. Należy się zastanowić nad własnymi potrzebami i wymaganiami, i dopiero na tej podstawie dokonać wyboru.

Walizki twarde są wykonywane z tworzywa — najlepszego poliwęglanu zwanego także polikarbonatem (PC), a także z polipropylenu lub tworzywa ABS, które jest zdecydowanie najsłabszym.
Szukając twardej walizki, która będzie naprawdę odporna na wszelkiego rodzaju uderzenia czy przesunięcia wybierzmy te z oznaczeniem 100% PC. Tylko taka deklaracja producenta daje pewność, że kupowany produkt jest najwyższej jakości.

Poliwęglan jest materiałem zdecydowanie najdroższym spośród innych, z których wytwarza się walizki twarde małe, niemniej jednak posiada on szereg cennych zalet, które docenią osoby często podróżujące. Te walizki są lżejsze, a przy tym szalenie wytrzymałe na ewentualne uszkodzenia. Są dedykowane osobom, które często podróżują i oczekują najwyższej jakości na lata.

Walizki miękkie

Walizki miękkie są równie dobrymi, chociaż posiadają odmienne, wyróżniające je cechy. Wykonane z nieprzemakalnych, specjalnie impregnowanych materiałów zapewniają bezpieczeństwo zawartości bagażu. Decydując się na ten rodzaj walizek, należy zwrócić uwagę na sam materiał. Najwyższą jakość prezentuje Cordura — tkanina odporna na przetarcia- a także nylon balistyczny z uszczelnieniem wodoodpornym oraz poliester 1200D.

Zwolennicy walizek miękkich słusznie zwracają uwagę na ilość praktycznych kieszeni ułatwiających przewożenie dokumentów czy innych drobiazgów. Miękka obudowa pozwala na łatwiejsze umieszczenie bagażu w wąskiej przestrzeni, luku bagażowym czy wagonowej półce. Osobom stawiającym na ergonomiczność walizki zdecydowanie przypadnie do gustu walizka miękka z tzw. expanderem pozwalającym na powiększenie przestrzeni.

Vip Collection

Przy okazji tematu walizek warto wspomnieć również o producentach walizek, bo mamy kilku znaczących na rynku Polskim. Ale nie da się ukryć, że liderem w branży producentów walizek jest firma Vip Collection. Walizki tej marki to produkty najwyższej jakości. Produkty te są skierowane w głównej mierze do ludzi ceniących piękno, prestiż, wygodę a co najważniejsze funkcjonalność. A to wszystko marka daje nam w bardzo atrakcyjnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here