Wesele na świeżym powietrzu

Wiosną, latem, a niekiedy także wczesną jesienią, wiele par decyduje się na zrealizowanie swojego marzenia, jakim jest przysłowiowe wesele pod chmurką. Korzystając z pogody i dysponując odpowiednią przestrzenią, szansa na stworzenie imprezy, która pozostanie w pamięci gości na długo, jest nie mniejsza, niż w przypadku wynajmu sali weselnej. Jak zatem przygotować się do organizacji wesela na świeżym powietrzu?

Rozważnie i romantycznie

Organizowane w ogrodzie lub innej zielonej przestrzeni wesele bez wątpienia ma swój urok. Słoneczne popołudnie pełne zabaw, spożywanie posiłków na świeżym powietrzu i tańce pod rozgwieżdżonym niebem to doskonała wizja w letnim sezonie. Chcąc przygotować weselne garden party dla rodziny oraz bliskich, warto jednak odpowiednio wcześnie zadbać o kilka podstaw organizacyjnych. Wybraną przestrzeń podzielmy na strefy, wyznaczając część przeznaczoną do tańca, strefę dla najmłodszych oraz obszar, w którym spożywać będziemy posiłki. Dobrym pomysłem będzie również wyznaczenie miejsca dla zespołu muzycznego lub Dj’a, a także parkietu do tańca. Częstym elementem tak aranżowanych wesel są tzw. namioty weselne.

Dlaczego warto wybrać namiot weselny?

Wielu weselom organizowanym na świeżym powietrzu towarzyszą namioty weselne. Para młoda decyduje się na ich wybór m.in. w obawie o kapryśną pogodę (zwłaszcza wczesną wiosną i jesienią). Na namiot weselny warto zdecydować się jednak także latem – jego konstrukcja zapewni gościom, jaki samej parze młodej, kojący cień podczas upalnego i pełnego wrażeń popołudnia. Na tym jednak nie kończą się korzyści, jakie zapewniają podczas rodzinnego świętowania namioty weselne. Takie konstrukcje, dzięki wyposażeniu w dodatkowe moskitiery, pomogą zebranym schronić się nie tylko przed niespodziewanym deszczem, ale także przed dokuczliwymi owadami.

Dostępne na rynku namioty weselne oferowane są w wielu kolorach, kształtach i rozmiarach. Ostatecznego wyboru warto dokonać nie tylko na podstawie własnych preferencji, ale również liczby gości czy rodzajów atrakcji. W przypadku większych, a niekiedy nawet średnich wesel dobrym pomysłem może okazać się duży namiot weselny, który zapewni zebranym swobodę poruszania się. Duży namiot weselny sprawdzi się również w przypadku małych wesel, podczas których zechcemy główną część imprezy zorganizować w zadaszonej części. W tak zaaranżowanej przestrzeni bez problemu zmieści się stanowisko dla zespołu muzycznego czy parkiet taneczny.

Moc weselnych dekoracji

Wiele par młodych zastanawia się, czy namiot weselny będzie równie praktycznym rozwiązaniem, co wynajem sali weselnej (nie tylko ze względu na aspekty praktyczne, ale także wizualne). Na szczęście, w dobie dzisiejszych rozwiązań, mamy do dyspozycji wiele możliwości, dzięki którym tak zaaranżowane miejsce zyska urzekającą weselną oprawę. W tym celu możemy wykorzystać kwieciste dekoracje, barwne lampiony czy oświetlenie w postaci łańcuchów LED. Niezmienną popularnością wśród par młodych cieszą się kolorowe balony czy wzorzyste girlandy. Co więcej, same namioty weselne, jakie możemy wynająć, cechuje duża różnorodność. Możemy zdecydować się na duży namiot weselny, który wyposażony został w zapewniające światło okna lub mały namiot bez dodatkowych udogodnień, w sam raz na kameralne wesele. Na uwagę zasługuje także ciekawa kolorystyka i bogate wzornictwo tego typu produktów.

Chcąc wybrać namiot, który spełni oczekiwania zarówno młodej pary, jak i zgromadzonych gości, warto wziąć pod lupę wszystkie powyższe aspekty. Uwzględniając własne preferencje, liczbę gości oraz porę roku, mamy szansę wybrać konstrukcję niezastąpioną podczas wesela na świeżym powietrzu.

źródło: dascompany.com – namioty halowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here