Choć jeszcze kilka lat temu medycyna estetyczna miała więcej przeciwników niż zwolenników, dziś wiele się zmieniło. Zabiegi tej dziedziny przeprowadzane przez dobrych specjalistów kończą się bowiem zdumiewającymi efektami. Wiele z nich ma na celu nie tylko poprawić wygląd pacjenta, ale przede wszystkim polepszyć jego samopoczucie i samoocenę. Co do zaoferowania ma współczesna medycyna estetyczna?

Zabiegi na okolicę oka

Oczy mówią o człowieku bardzo dużo. Nie tylko one, ale również skóra wokół nich pokazuje zmęczenie, radość czy smutek. Skóra w okolicy oka jest cienka i delikatna, podatna na powstawanie obrzęków i cieni. Nieestetyczne zabarwienie i zagłębienie pod okiem można zlikwidować za pomocą kwasu hialuronowego. Prosty zabieg jego podania przebiega przy pomocy igły lub kaniuli. Innym działaniem zwalczającym problem w okolicy oka jest chirurgiczna korekta powieki górnej Łódź oferowana m.in. przez gabinet Eskulap. Poprawia ona opadającą powiekę górną, która jest nie tylko nieestetycznym, ale również niewygodnym problemem dla wielu pacjentów.

Leczenie nadpotliwości

Nadmierna potliwość to nie tylko problem wizualny, ale również dolegliwość bardzo wpływająca na codzienne życie. Można ją zlikwidować właśnie przy pomocy medycyny estetycznej. Do leczenia tej dolegliwości wykorzystywana jest Toksyna Botulinowa typu A, dzięki której zakończenia nerwowe dochodzące do gruczołów potowych ulegają odwracalnemu porażeniu. Dzięki temu wydzielanie potu w danej okolicy ulega zablokowaniu.

Leczenie migreny

Botox nie służy jedynie do wygładzania skóry i likwidacji zmarszczek. Można wykorzystać go również do redukcji problemu, jakim jest migrena. Każdy kto zmaga się migrenowymi bólami głowy wie, jak bardzo utrudniają one codzienne życie. Preparat Botox może pomóc w powrocie do codziennych aktywności. Zostaje on wstrzyknięty do wybranych mięśni drażniących nerwy odpowiedzialne za pojawienie się migreny.

Odmłodzenie dłoni

Skóra dłoni jest narażona na działanie wielu czynników zewnętrznych i przesuszenie. Szybko mogą stać się pomarszczone i szorstkie. Warto o nie dbać, bo przecież są naszą wizytówką. Kiedy już codzienna pielęgnacja nie daje rady warto skorzystać z indywidualnie dobranych zabiegów medycyny estetycznej, które pozwolą przywrócić młody i zdrowy wygląd skórze dłoni.

Medycyna estetyczna ma wiele imion. Leczenie różnych dolegliwości, odmłodzenie dłoni czy chirurgiczna korekta powieki górnej Łódź to tylko niektóre z zabiegów, które w swoich ofertach posiadają renomowane gabinety takie jak Eskulap.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here