Miniówki to nazwa, której potocznie używa się do określania krótkich spódniczek mini. Mini jest długością powyżej kolan, która zrewolucjonizowała damską garderobę w latach 60. XX wieku.

Spódnice i sukienki o takiej długości szybko zyskały popularność, dzięki trwającej rewolucji seksualnej. Dotychczasowo uważano, że eksponowanie nóg jest nieobyczajne. Dlatego nawet obecnie spódniczki mini uznawane są za strój nieco kontrowersyjny i nie zaleca się noszenia ich na formalne spotkania.

Miniówki jak najbardziej pasują do luźnego stroju i stylizacji na lato. Dzięki dużej przewiewności pomagają walczyć z wysoką temperaturą. Pozwalają poczuć się wyjątkowo dziewczęco. Mogą nosić je Panie bez względu na kształt sylwetki. Wystarczy dobrze dobrany krój by stworzyć niezwykły efekt.

Sukienki i spódnice w wersji mini mogą być wykonane z wielu materiałów. Najczęściej spotyka się modele uszyte z bawełny z domieszką elastanu. Umożliwia ona przewiewność i delikatność w kontakcie ze skórą. Niewielki dodatek elastycznych włókien przeciwdziała gnieceniu się ubrania i pozwala na ścisłe dopasowanie do sylwetki. Dzięki temu odzież podkreśla atuty figury. Innymi popularnymi tkaninami, z których produkuje się krótkie spódniczki są jeans, poliester, a nawet sztuczna skóra ekologiczna. Dzięki szerokiemu wyborowi materiałów, wzorów oraz fasonów, w łatwy sposób można stworzyć zestawy w ulubionym stylu. 

Dodatkiem, który zawsze chodzi w parze z miniówkami są szpilki. Wyeksponowane krojem ubrania nogi są dodatkowo podkreślone wysokim obcasem, który wysmukla uda i wizualnie wydłuża sylwetkę. Aby nieco stonować stylizację można postawić na buty na płaskiej podeszwie, np. baleriny. Baletki w połączeniu z mini tworzą niezwykle delikatny i dziewczęcy zestaw. Sukienki i spódnice o tej długości można z powodzeniem nosić nawet zimą. Wyjątkowy efekt można uzyskać zakładając do nich kozaki sięgające ponad kolano.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here