wieloletnie kwiaty do ogrodu

Ogród jest to jedno z najważniejszych miejsc naszego domu. Tak naprawdę w ogrodzie można tworzyć swoje własne domowe zacisze, bowiem ogród jest niejakim przeniesieniem strefy klimatycznej domu na jego zewnątrz. W ogrodzie możemy poddawać się takim samym aktywnościom, jakim poddajemy się w domu, czyli odpoczywaniem, poprawą pewnych umiejętności, spędzaniem czasu z rodziną czy ćwiczeniami fizycznymi. Dlatego ważne jest, aby ogród był przestrzenią, w której będziemy czuć się dobrze i komfortowo. Ogród także, w odróżnieniu od wnętrza domu, zmienia się wraz z nadejściem różnych pór roku. Latem staje się plażą do swobodnego opalania, zimą sceną dla ulepionych bałwanów, jesienią zmieniającym się obrazem, ale za to wiosną zamienia się w arię kolorów. Dlatego właśnie odpowiednimi roślinami do naszego ogrodu będą zdecydowanie wieloletnie kwiaty.

Dlaczego warto wybrać wieloletnie kwiaty do ogrodu?​

Wieloletnie kwiaty do ogrodu, czyli inaczej byliny ogrodowe to bardzo zróżnicowana grupa​  roślin. Charakteryzują się bogactwem wszelkich gatunków i odmian, a co za tym idzie – barw i kształtów jakie poszczególne gatunki nam oferują. Kwiaty wieloletnie ​nie wymagają​ skomplikowanej pielęgnacji ani żyznego podłoża. Różnią się miedzy sobą przede wszystkim wielkością i wysokością, a także terminem kwitnienia. To, co ucieszy zdecydowanie wielką szerzę osób zajmujących się prowadzeniem ogrodu to fakt, iż kwiaty wieloletnie ​są w stanie​ przetrwać zimę, a także mają dużą odporność na wszelakie choroby – rzadko atakowane są przez ogrodowe szkodniki. Są trwałe i długowieczne. Potrafią w jednym miejscu przeżyć kilka ładnych lat. A czas ich kwitnienia to ponad pół roku, bowiem zaczyna się już wczesną wiosną, a kończy wraz z nadejściem pierwszych śniegów, czyli naprawdę późną jesienią. A co za tym idzie – przy dobrej pogodzie i ciepłej zimie są w stanie wytrzymać nawet cały rok!

kwiaty wieloletnie w ogrodzie będą ozdobą

 

Jaki rodzaj wieloletnich kwiatów do ogrodu ​wybrać?​

Przedstawiamy naszą subtelną sugestię odnośnie tego, jakiego rodzaju wieloletnie kwiaty do​  ogrodu będą najlepszym wyborem. Pierwszym wariantem będzie aster krzaczasty niebieski.​  Jest to jedna z najmniej wymagających roślin wśród bylin ogrodowych. Rośnie właściwie na każdego rodzaju glebie, a rozrasta się rozłogami. Lubi natomiast wilgotną glebę, ale także słońce. Jest bardzo prosty i tani w uprawie, a jego prezentacja jest cudowna. Idealnie sprawdzi się na rabaty, ogrodowy skalniakowe czy obwódki. Kolejną propozycją jest bergenia. Jest to uniwersalna, zimująca w gruncie bylina, która jest w stanie przystosować się do każdych warunków. Dlatego też będzie rosła bardzo dobrze zarówno w suchej, jak i wilgotnej ziemi, a także zarówno w cieniu, jak i w miejscach wysoce nasłonecznionych. Występuje w dwóch odmianach: różowej i białej. Idealnie nada się do zakrywania pustych miejsc po drzewach, a także wewnątrz pnia drzewa.

Przedstawione wyżej dwa typy to tylko jedne z przykładowych wieloletnich kwiatów do ogrodu, aby pokazać jak bardzo nie są to rośliny wymagające w uprawie. Z tego względu​   zatem sprawdzą się doskonale w każdym typie ogrodu i pod każdą konewką ogrodnika.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułProfesjonalne odżywki i kosmetyka
Następny artykułSyrop

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here