Wiosenny makijaż dla blondynki

Bez wątpienia makijaż powinien być dobrany do pory roku i typu urody danej kobiety, aby nie przytłoczył jej i podkreślił atuty. Podpowiemy, w jaki sposób powinny malować się panie o jasnych włosach? Jaki powinien być wiosenny makijaż?

W wiosennym makijażu królują jasne barwy i delikatne podkłady. Czerwone szminki często zastępowane są różowymi, a ciężkie podkłady lekkimi kremami BB. Blondynki zazwyczaj mają jasną karnację i subtelną urodę, dlatego makijaż nie powinien być zbyt ciemny i przytłaczający.

Odpowiedni podkład

Wczesną wiosną cera często jest zbyt blada i sprawia wrażenie zmęczonej, dlatego warto w tym okresie stosować podkłady rozświetlające. Fluidy powinny być starannie dobierane do rodzaju i odcienia cery. Zbyt jasny podkład będzie wyglądał nienaturalnie, a zbyt ciemny sprawi, że twarz będzie wyglądała na zmęczoną.

Korektor

Dobry korektor skutecznie zamaskuje cienie pod oczami, rozszerzone naczynka, przebarwienia i blizny po wypryskach. Produkt stosowany pod oczy powinien być lekki, ponieważ skóra w tych okolicach jest cieńsza i bardziej delikatna. Przebarwienia w innych częściach twarzy można tuszować bardziej treściwym produktem.

Cienie do powiek i szminki

Blondynki o ciepłym odcieniu skóry do malowania ust i oczu powinny wybierać raczej produkty w odcieniach pastelowych, co podkreśli ich urodę. Z kolei kobiety o włosach w zimnym odcieniu blondu makijaż powinny wykonywać kosmetykami w chłodnych odcieniach, co podkreśli ich urodę.

Róże

Wiosenny makijaż dobrze jest wykończyć muśnięciem różem, dzięki czemu cera uzyska efekt świeżości. Kosmetyk powinno nakładać się na kości policzkowe specjalnym pędzlem zwracając uwagę, aby nie przesadzić z ilością produktu. Jeśli makijaż ma wyglądać naturalnie, warto jest po aplikacji rozetrzeć róż na policzkach. Podobnie jak w przypadku cieni do powiek i pomadek, kobiety o ciepłym typie urody powinny wybierać produkty w ciepłych kolorach. Z kolei urodę pań o chłodnej cerze wspaniale podkreślą zimne odcienie różu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here