Wiskoza – dlaczego warto mieć ją w swojej szafie?

0
984

Kupując ubrania zwracamy uwagę na to, by były ładne i wygodne. Jednym z najważniejszych kryteriów jest również to, jak materiał zachowuje się w kontakcie ze skórą – czy przepuszcza powietrze i czy pozwala jej oddychać. Jest to szczególnie ważne w ubraniach na wiosnę i lato, kiedy wysokie temperatury mogą powodować wzmożoną potliwość. Wówczas warto swojej skórze zapewnić ubrania, które pozwolą jej oddychać. Z pewnością idealna będzie do tego wiskoza.

Wiskoza – naturalna czy sztuczna?

Wiskoza uważana jest za materiał sztuczny, jednak warto zgłębić to zagadnienie, bo jego wyjaśnienie 

znacząco zmienia postać rzeczy. Wiskoza jest włóknem, które pozyskuje się z materiałów całkowicie naturalnych. Do jej produkcji potrzebna jest celuloza, a uzyskać ją można z drzew, m.in. z buka, sosny i świerku. Jednak aby stworzyć z niej materiał gotowy do szycia, potrzebnych jest kilka skomplikowanych procesów chemicznych. Warto jednak pamiętać, że składniki tego materiału są w pełni naturalne i znacząco wpływa to na użytkowanie ubrań z wiskozy. 

Dlaczego zakochaliśmy się w wiskozie?

Wiskoza to materiał niezwykle przyjazny dla skóry. Dobrze przepuszcza powietrze, co pozwala skórze oddychać. Warto również wspomnieć, że dobrze chłonie wilgoć. Pomimo tego, że uważana jest za materiał sztuczny, nadaje się dla alergików. Nie powoduje żadnych uczuleń i podrażnień skóry. Nie nagrzewa się sztucznie i nie powoduje, że skóra pod nią się poci. Sprawdzi się zatem w letnie miesiące, choć można z niej tworzyć piękne rzeczy również na miesiące jesienno-zimowe. 

Ubrania z wiskozy – dlaczego warto?

Z wiskozy tworzy się zarówno dzianiny, jak i tkaniny. Oba rodzaje materiałów świetnie nadają się do produkcji odzieży. Pierwszy typ – dzianiny, doskonale sprawdzają się w przypadku ubrań, które mają być dopasowane do ciała. Taki materiał jest elastyczny, a to sprawia, że również bardzo wygodny. Cieszy się także dużą wytrzymałością, a to ogromny plus. Ubrania z pewnością będą służyły dłużej. 

Tkaniny z wiskozy są bardzo sztywne i trwałe. Również używa się ich do produkcji odzieży, ale innego typu. Stanowią te wstawki, które są zwiewne, mają mniejszy kontakt z ciałem, nie muszą być elastyczne. Z wiskozy można tworzyć bardzo efektowne materiały, które w takim wydaniu będą prezentować się doskonale. Zatem dlaczego warto mieć ubrania z wiskozy w swojej szafie? Bo to materiał dobry, trwały i wygodny, który pięknie wygląda i na pewno posłuży przez długi czas. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here