Wielu absolwentów uczelni wyższych, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku pracy, mają podobny problem. Ubogie CV nie ułatwia im znalezienia wymarzonej pracy, a kilka lat spędzonych na zdobywaniu wiedzy teoretycznej już nikomu nie imponuje. Ciekawym dodatkiem w CV może być jednak wolontariat, który z pewnością wyróżni nas na tle konkurencji.

W Polsce istnieje długa lista różnorodnych organizacji, w których chętnie przyjmowani są wolontariusze. Wybór wolonariatów jest spory, począwszy od organizacji akcji charytatywnych (tj. „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, „Szlachetna Paczka” itp.), poprzez pomoc w hospicjach i prowadzenie świetlic dla dzieci z biednych i patologicznych rodzin, na pracach w schroniskach dla zwierząt kończąc. Wystarczy tylko odrobina dobrej woli i chęć pomagania innym, a z całą pewnością znajdzie się odpowiednie dla nas miejsce.

W jaki sposób bycie wolontariuszem może ułatwić nam zdobycie pracy w przyszłości? Przede wszystkim angażowanie się w dobrowolne i bezpłatne akcje sprawia, że stajemy się w oczach potencjalnego pracodawcy lepszym człowiekiem. Brzmi banalnie? Być może, jednak to właśnie sprawia, że wydajemy się być ludźmi otwartymi na potrzeby innych i gotowymi zaangażować się w pracę, która nie zawsze przynosi nam finansowe zyski. W takiej sytuacji istnieje prawdopodobieństwo, że lepiej będziemy wykonywać powierzone obowiązki i chętniej zintegrujemy się z pozostałymi pracownikami. A to właśnie dla firm, często stanowi bardzo dużą wartość.

ttools.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here