meble fryzjerskie

Wielu fryzjerów marzy o założeniu własnego salonu i wyrobieniu sobie marki na rynku. Niemniej jednak właściciele salonów fryzjerskich doskonale wiedzą, jak dużo zaangażowania potrzeba, aby pozyskać klienta. Wbrew pozorom wpływ na to mają nawet drobne szczegóły, takie jak chociażby meble fryzjerskie. W jaki sposób wybór mebli fryzjerskich może pomóc nam zachęcić klientów do skorzystania z naszych usług?

Łatwe w utrzymaniu

Właściciele salonów bardzo cenią sobie meble fryzjerskie, które są łatwe w utrzymaniu. Chodzi przede wszystkim o to, aby można je było w krótkim czasie wyczyścić i zdezynfekować. W dobrym tonie, szczególnie w dzisiejszych czasach, jest dokładna dezynfekcja chociażby foteli fryzjerskich po każdym kliencie. Dotyczy to również recepcji i poczekalni (wszelkich blatów oraz foteli i kanap), a także regałów i półek, na których ustawiamy kosmetyki na sprzedaż. Pamiętajmy, że higiena i czystość to wizytówka salonu sama w sobie. Klienci nie korzystają usług fryzjerów, którzy nie pracują w sterylnych warunkach. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że w natłoku klientów fryzjerzy zwyczajnie nie mają czasu, aby czyścić zakamarki mebli, szczególnie tych używanych bezpośrednio podczas pracy.

Estetyka salonu

Bardzo ważne, aby meble fryzjerskie dobrane do salonu tworzyły spójną, estetyczną całość. Nie ma tutaj znaczenia, czy zdecydujemy się na meble nowoczesne, czy też wybierzemy tradycyjne modele. Wybór zależy tylko i wyłącznie od indywidualnego gustu właściciela lub właścicieli. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na to, że spójny, estetyczny wygląd salonu może pomóc nam przyciągnąć klientów. Otóż ci uważają, że jeśli salon wygląda dobrze, to pracujący w nim fryzjerzy również przywiązują dużą wagę do estetyki i dobrego wyglądu. Jest to bardzo istotne, ponieważ w dzisiejszych czasach fryzjer to także stylista. Klienci zaś chcą mieć świadomość, że oddają swoje włosy w ręce prawdziwego estety.

Wygoda pracowników

Pracownicy salonów najbardziej cenią sobie praktyczne meble fryzjerskie. Wózki i pomocniki fryzjerskie na kółkach pozwalają na większy komfort pracy – można przestawić je z miejsca na miejsce, a gdy akurat są nam niepotrzebne, ustawić pod ścianą w wyznaczonym punkcie. Wszystko to możemy zrobić w kilka chwil, bez wysiłku. Warto zainwestować również w obrotowe krzesełko fryzjerskie, na którym pracownik będzie mógł usiąść w czasie strzyżenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here