Wycieczki weekendowe

Wycieczki weekendowe to jeden ze sposobów na spędzenie wolnego czasu w weekend. Mamy wiele możliwości, aby w aktywny i fajny sposób zorganizować i spędzić wycieczki weekendowe. Wycieczki weekendowe możemy na przykład spędzić w Polsce wybierając się do jednego z ciekawych regionów turystycznych w naszym kraju lub do jednego z największych i najciekawszych, zabytkowych miast w Polsce. Możemy także zorganizować wycieczki weekendowe poza granicami naszego kraju, odwiedzając na przykład naszych sąsiadów lub inne bliskie kraje samochodem, autokarem lub pociągiem. Możemy także wybrać się wycieczki weekendowe w dalsze rejony Europy samolotem, na przykład z biurem podróży.

Wycieczki weekendowe w Polsce
W Polsce jest wiele ciekawych miejsc, gdzie możemy spędzić weekendowy wypad. Możemy odwiedzić na przykład dawną stolicę Polski, Kraków. Możemy także wybrać się do Sandomierza i Kazimierza nad Wisłą. Dobrym sposobem na wycieczkę weekendową jest także wizyta w Pieninach i spływ Przełomem Dunajca. Można się także na weekend udać do Zakopanego i spacerować szlakami górskimi. Polskie góry to bardzo dobre miejsce na wycieczki weekendowe. Możemy się udać w Beskidy, Bieszczady, czy Gorce. Podczas weekendu można także odwiedzić Warszawę, wybrać się na przejażdżkę Szlakiem Orlich Gniazd, Szlakiem Architektury Drewnianej, czy Szlakiem Techniki na Śląsku. Możemy odwiedzić Trójmiasto, Wrocław, Poznań, czy inne zabytkowe miasta Polski. Dobrym pomysłem jest także wyprawa na Mazury.

Wycieczki weekendowe zagraniczne samochodem lub autokarem
Spośród miejsc poza granicami Polski, gdzie można się udać samochodem, autokarem lub pociągiem są na przykład miasta czeskie oraz słowackie. Można zdecydować się na wizytę w Pradze, na wizytę w Brnie, Ostrawie, czy Pilznie. Możemy się także udać na słowacką stronę Tatr, odwiedzić Bratysławę lub na przykład Koszyce. Stosunkowo niedaleko do Polski znajdują się także Węgry oraz Austria. Wycieczki weekendowe można zatem spędzić w Wiedniu, w Budapeszcie lub nad Balatonem. Wśród miejsc niedaleko położonych od Polski można także wybrać krótki wypad do Niemiec, na przykład do Berlina, Drezna, czy Lipska. Wśród miejsc niedaleko położonych od Polski warto także pomyśleć o wizycie we Lwowie na Ukrainie, czy na Litwie, na przykład w Wilnie, Kownie, czy na zamku w Trokach.

Wycieczki weekendowe samolotem
Na wycieczki weekendowe możemy się też udać samolotem nieco dalej w odleglejsze zakątki Europy. Do często wybieranych miejsc na takie wypady należą Barcelona, Madryt, Sewilla oraz Walencja w Hiszpanii, a także takie włoskie miasta jak Rzym, Mediolan, Bolonia, Wenecja, czy Florencja. Samolotem na weekendowy wypad możemy się również wybrać do Portugalii, odwiedzając Lizbonę lub Porto. Wycieczki weekendowe samolotem to także możliwość zwiedzenia stolicy Grecji, Aten. Możemy się także na weekend wybrać do Paryża. Inne popularne miejsca na weekendowy wypad w Europie samolotem to także wizyta na Wyspach Brytyjskich, w Londynie, Manchesterze lub w Edynburgu w Szkocji.

http://www.czas-wakacji.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here