Rodzice, wchodząc do sklepu z ubraniami lub akcesoriami dla dzieci zdają się odrzucać całe logiczne myślenie. Słodkie ubranka w przepięknych kolorach przyciągają zarówno ich wzrok, jak i serce. I co prawda, to prawda. Trudno nie wyobrazić sobie swojej pociechy paradującej w cudownym komplecie wypatrzonym w sklepie. Każdemu rodzicowi taki obraz sprawia wiele radości.

Jednak kupowanie ubranek dziecięcych nie powinno do końca wyglądać w taki sposób. Wpadanie na dział dziecięcy, jak do sklepu z cukierkami kończy się bardzo często zakupami nie do końca trafionymi. I nic dziwnego, że potem połowa ubranek albo nadaje się do zwrotu, albo na sprzedaż na jednym z portali, albo też — w skrajnych przypadkach — zostaje wykorzystana jako ubranko dla lalki.

Jak zatem kupować ubrania dla dzieci? W jakich maluchy będą czuły się dobrze? Sprawdźmy.

Nie daj się ponieść fali euforii

To chyba najlepsza rada jak na początek. Zanim wejdziesz do sklepu, ustal konkretne zasady. Nie kupuj emocjonalnie, bo to najszybsza droga do tego, aby Twój zakup ponownie powędrował na sklepowe półki. Udając się do sklepu dziecięcego, pamiętajmy zatem, aby do całego procesu zakupowego podchodzić z zimną głową. To sprawi, że nie tylko wrócimy do domu z większą ilości gotówki — która będziemy mogli przeznaczyć np. na wspólne rodzinne wyjście wraz z maluchem, czy też niezbędne wydatki — ale i nie będziemy musieli wracać się do centrum handlowego z błaganiem, aby towar, który zakupiliśmy, wymieniono nam na inny lub zwrócono za niego pieniądze (co jest mało prawdopodobne w większości sklepów).

Przede wszystkim wygoda!

Gdy już załatwimy kwestie związane z odpowiednim nastawieniem psychicznym, to spokojnie możemy przekroczyć próg sklepu i zacząć poszukiwać swoich zakupowych „Gralów”. Pierwsza techniczna kwestia, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę to dobór takich ubranek, które będą możliwie najbardziej wygodne dla maluchów.

Jakie wygodne fasony dla chłopców możemy znaleźć w sklepach? Z pewnością te, które będą wykonane z miękkich materiałów i nie będą ograniczały dziecięcych ruchów. Wszelkiego rodzaju spodnie dresowe, koszulki typu t-shirt, czy też delikatne w dotyku bluzy, to ubrania, w których chłopcy będą czuli się znakomicie. Nie będą one stawiać im przeszkód, gdy będą mieli oni ochotę radośnie poskakać, czy pobiegać.

Zdecydowanie niepolecane — z punktu wygody — są ubrania eleganckie, jak różnego typu garnitury oraz te, które doskonale służą dorosłym. Chodzi oczywiście o dżinsy. Te dziecięce ze względu na swoje niewielkie rozmiary, są najczęściej dość sztywne, co niezwykle utrudnia ruchy małego urwisa. Dżinsy dla maluchów bardzo często nie posiadają również w swoim składzie domieszki lycry, czy elastanu, co powoduje dodatkowe ograniczenia w „brojeniu” chłopców.

Jeśli chcemy, aby maluchy czuły się komfortowo, to zdecydowanie postawmy na ubrania o luźnych, swobodnych krojach.

Zwróć uwagę, z czego są wykonane!

Dobry fason ubranka to jeszcze nie wszystko. Tak naprawdę nawet ten najbardziej — zdawałoby się — wygodny, może być bardzo nieprzyjemny w noszeniu. A dlaczego to? Może mieć na to wpływ tkanina, a której wykonany jest dany model.

Jakie tkaniny będą najwygodniejsze dla maluchów? Tutaj sytuacja wygląda bardzo podobnie jak w przypadku osób dorosłych. Powinniśmy wybierać tkaniny naturalne. Sztuczne nie będą gwarantować dobrej cyrkulacji powietrza — przez co dziecko szybciej będzie się pocić i zanim się obejrzymy, już zacznie „pociągać” nosem. Co więcej, kupno tańszych ubranek wykonanych z gorszych jakościowo tkanin nigdy nie będzie dobrym interesem. Ubranka będą szybko niszczyć się w praniu i użytkowaniu, mechacić się i ścierać, a także tracić swoje właściwości ochronne. Już nie wspominając o tym, że będą one po prostu niemiłe w dotyku.

Dlatego, jeśli kupujesz ubrania dla chłopca, pamiętaj, aby były one wykonane z bawełny i ewentualnie również lnu. Dopuszczalne są również niewielkie ilości dodatków uelastyczniających, co sprawi, że mały rozrabiaka, będzie czuł się w nich jeszcze bardziej komfortowo.

https://prenumerata.ruch.com.pl/prenumerata-burda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here