akumulator
fot: pixabay.com

Każdy kierowca  zapewne stanął przynajmniej raz w obliczy dylematu i wielkiego wyzwania, a mianowicie jakie akumulator wybrać i czy faktycznie nadszedł już odpowiedni moment na wymianę akumulatora w samochodzie.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jaki-akumulator-do-samochodu/

Zazwyczaj symptomy wyeksploatowania akumulatora pojawiają się po kilku latach jazdy, lub też znacznie wcześniej jeżeli nasz samochód używany jest bardzo sporadycznie. Paradoksalnie reguła, że jeżeli czegoś nie używamy wówczas starczy nam na dłużej niema zastosowania w przypadku akumulatorów samochodowych jak również całego samochodu.

Co wpływa na żywotność akumulatora

Zapewne przekonały się o  tym osoby, które dokonały zakupu samochodu od osób starszych, które deklarowały realnie bardzo niski przebieg auta. Takie sytuacja faktycznie mają miejsce, należy jednak uważać. Ponieważ pojazd, który bardzo długo spędził w nieogrzewanym garażu lub też pod tak zwaną chmurką, może mieć szereg dolegliwości, które narażą nas na dodatkowe koszty.

Najczęstsze problemy jakie możemy spotkać w związku z powyższą sytuacją to sparciałe opony, wszelkiego rodzaju uszczelki i paski gumowe, rdza i zaśniedziałe elementy silnika.

Oczywiście akumulator będzie poszkodowany w znacznym stopniu, jako, że jego żywotność zależy w głównej mierze od sposobu użytkowania a także od częstotliwości jego pracy. Jeżeli nasz samochód regularnie wyjeżdżał w trasy, najlepiej również dłuższe wówczas możemy zakładać, że to serce samochodu będzie dłużej w dobrej formie. Jeżeli jednak zauważamy, że coraz częściej, szczególnie podczas niskich temperatur mamy problemy z uruchomieniem silnika wówczas jest to najwyższa pora aby rozejrzeć się za nowy.

Spadki temperatur nie muszą być jednak znaczące. Wiadomym jest, że w temperaturze poniżej 20 stopni Celsjusza każdy, nawet nowy akumulator stracić może swoją żywotność i właściwości, jednak gdy temperatura na zewnątrz wskazuje lekko poniżej zera a nasz silnik nie może uzyskać obrotów wówczas trzeba działać.  Najlepiej na wstępnie wyszukać w sieci nasz model samochodu, zapewne w podanych linkach będą wskazane informacje jakiej mocy akumulator powinien być zastosowany.

Jaki akumulator wybrać

Następnie warto przeanalizować kilka wiodących marek, typu Bosh lub polską Wartę. Modeli i firm jest wiele, różnią się one jednak ceną.

Jeżeli mimo wszystko  nie mamy pewności czy model akumulatora jaki wybraliśmy będzie odpowiedni warto również skierować  swoje kroki do najbliższego serwisu motoryzacyjnego i tam zasięgnąć fachowej porady eksperta.

Przeczytaj też: http://www.pracowniapiekna.pl/jak-podkreslic-brwi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here