Z kosmetycznej półki mężczyzny.

Czasy, kiedy mężczyzna miał na swojej półce w łazience tylko maszynkę i krem do golenia, dawno już minęły. Dzisiaj każdy dbający o siebie facet coraz częściej sięga w drogerii na półkę, gdzie znajdują się kosmetyki dla mężczyzn. Nikogo już nie powinno dziwić, że oprócz wyżej wymienionych dwóch rzeczy, czyli kremu i golarki ma również inne kosmetyki, które są dzisiaj na porządku dziennym.

Oczywiście nie wskazanym jest, aby tych kosmetyków było więcej, niż u kobiety, ale i tacy mężczyźni się znajdą. Przede wszystkim powinniśmy się cieszyć, że facet zaczął sięgać po krem do twarzy. Jak wiadomo nie od dziś, zazwyczaj mężczyźni nie mają problemów z wyborem danego towaru w sklepie, najczęściej na przykład pod hasłem: szampon, biorą pierwszy, który im się nawinie pod rękę. I nawet nie jest dla niego ważne, czy jest to szampon do włosów suchych, czy przetłuszczających się. U faceta szampon, to szampon. Podobnie jest z kosmetykami. Wspomniałam o kremie. Mimo, że jest ich dość spory wybór wśród kosmetyków, to chyba najczęstszym wyborem jest krem Nivea. Cieszy się on bardzo dużą popularnością wśród płci męskiej, mimo, ze przecież jest tyle innych kremów, równie dobrych, albo i lepszych. Taki krem przez faceta jest przeważnie stosowany rano, rzadziej wieczorem. Jak wiadomo, głównymi męskimi kosmetykami są różnego rodzaju pianki, kremy, czy żele do golenia, jak i po goleniu. Ich wybór jest bardzo duży i nawet, gdy kobieta kupuje coś z tego rodzaju dla swojego mężczyzny, ma nie lada problem z wyborem odpowiedniego kosmetyku, a co dopiero ma powiedzieć mężczyzna? Tak naprawdę od faceta zależy, jaki kosmetyk dla siebie do golenia wybierze. Każdy nawilża skórę w jakiś sposób. A co wybrać? To zależy, jaki kosmetyk odpowiada skórze danego faceta. Wiadomo, ze każda cera jest inna. Podobnie jest z kosmetykami po goleniu, chociaż nie wszyscy mężczyźni ich używają. Często jest to przyzwyczajenie, a często lenistwo, bo nie każdemu facetowi chce się jeszcze smarować twarz po goleniu. No ale kremy tego typu są na szczęście coraz bardziej popularne i coraz częściej znikają ze sklepowych półek. Jeżeli facet nie korzysta z tego rodzaju kosmetyku, można zachęcić go na przykład,
dając mu taki zestaw na święta bożego narodzenia, albo na urodziny. Oprócz wyżej wspomnianych kosmetyków są oczywiście takie, których facet używa na co dzień, czyli żele pod prysznic i szampony do włosów. Chociaż dla mężczyzny ważna jest wygoda i to, żeby nie mieć zbyt dużo kosmetyków, tak więc stawia na praktyczność i kupuje żel pod prysznic, który jest jednocześnie również szamponem do włosów. Kobieta raczej nie zaryzykowałaby, myjąc włosy żelem pod prysznic, ale może niedługo i płeć piękna doczeka się takiego zestawu. A być może już taki istnieje, ale ja o tym nie wiem.

Jak więc widzimy, kosmetyki mężczyzny dzisiaj nie sprowadzają się tylko do kremu do golenia i maszynki, jak było kiedyś, ale to również już kremy do twarzy, szampony, czy odżywki do włosów. I żaden facet nie powinien wstydzić się tego,l co ma na swojej półce w łazience.

http://www.kosmetyka.edu.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSłoneczna Hiszpania
Następny artykułBłyszczyki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here