Na jakie kwestie warto zwrócić podczas zakładania konta w banku?
Co powinno nas przekonać, że to właśnie w tym, a nie innym banku powinniśmy założyć rachunek.

Przede wszystkim warto sprawdzić jaki jest koszt obsługi naszego rachunku.
Samo założenie konta nic nie kosztuje, jednak za jego prowadzenie trzeba zapłacić. Różnice między bankami są rozbieżne. Niektóre banki mają darmową usługę prowadzenia rachunku oszczędnościowo- rozliczeniowego inne nie.
Kwoty także są rozbieżne. Wahają się od kilkunastu, aż do kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Kolejnym czynnikiem pomagającym nam wybrać, w którym banku założyć konto jest ilość dostępnych bankomatów w mieście. Dowiedz się z jaką siecią bankomatów współpracuje twój bank, by móc łatwy dostęp do wybierania swoich pieniędzy. Zwróć także uwagę czy bank pobiera prowizję za wypłatę z bankomatu i jaka jest jej wysokość. Jeśli często podróżujesz za granicę, dowiedz się jaka jest wysokość prowizji za wypłatę w tamtejszych bankomatach.

Kolejną ważną kwestią jest prowizja za przelewy. Przed założeniem konta sprawdź ile wynoszą opłaty za przelewy, zarówno stacjonarnie jak i za pośrednictwem internetowego serwisu bankowego. Czasem warto wybrać droższe konto z darmowymi przelewami, niż płacić za każdą operację na koncie.

Banki starając się przyciągać nowych klientów oferuję wiele korzyści. Niektóre dają premię za otwarcie konta, inne zwrot części rachunków opłacanych kartą. Przed założeniem R0R-u sprawdź aktualne promocje.

https://www.moneygo.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here