Zasady kupowania perfum. Poradnik

Idealne perfumy powinny pasować do sytuacji, w której są noszone. Jednak wybór odpowiedniego zapachu bywa nieco bardziej skomplikowany. Znaczenie mają nie tylko takie czynniki jak okazja, na którą spryskujemy się danym produktem, ale także nasz ubiór, usposobienie, czy aktualna pora roku.

Na samym początku warto określić cel, dla którego kupujemy perfumy damskie lub męskie. Zarówno w przypadku pań, jak i panów, największe znaczenie ma umiejętność dopasowania zapachu do konkretnej okazji. Na większe wyjścia możemy wybrać coś odważnego, wyrazistego, wręcz odurzającego. Wszelkiego rodzaju imprezy, randki, czy wieczorne spotkania z przyjaciółmi, sprzyjają używaniu nut orientalnych, aldehydowych i słodkich. Za to w przypadku perfum do stosowania na co dzień powinniśmy wybierać aromaty stonowane i nieinwazyjne. W końcu będziemy pachnieć nimi przez cały dzień, dlatego należy zadbać o to, aby nie były zbyt męczące i intensywne. Należy wziąć pod uwagę również fakt, że roztaczaną przez nas woń będą wdychać osoby przebywające z nami w pracy oraz w innych zamkniętych przestrzeniach. Z tego względu, do codziennego stosowania najlepiej wybierać produkty nieagresywne, np. mydlane, kwiatowe, czy wodne.

Oczywiście duże znaczenie mają również takie czynniki jak styl życia, sposób ubierania się i aktualna pora roku. Cięższe, ostrzejsze, czy orientalne nuty idealnie sprawdzają się jesienią i zimą, podczas gdy w okresie letnim częściej wybieramy to, co lekkie i orzeźwiające. Inną, dobrą praktyką jest dobieranie zapachu stosownie do swojego stroju. Gdy jest bardziej elegancki, stawiamy na produkty mocniejsze, bardziej zmysłowe, za to w przypadku ubioru casualowego, sportowego – energetyzujące, świeższe, delikatnie kwiatowe i owocowe. Na to, jakie perfumy męskie czy damskie będą dla nas odpowiednie, wskazuje również kolorystyka samych opakowań. Gdy mamy do czynienia z flakonami jasnymi i pastelowymi, możemy spodziewać się lekkich nut zapachowych, za to przy ciemnej butelce – ciężkich i oleistych.

Szukanie idealnego zapachu krok po kroku

Najlepiej testować perfumy w godzinach porannych. Wtedy mamy najlepiej działający zmysł węchu, pozbawiony nadmiaru innych zapachów i unoszących się w powietrzu zanieczyszczeń. Pamiętajmy, że te same perfumy mogą być zupełnie inaczej wyczuwalne na papierowym próbniku, nakrętce flakonika i na naszej skórze. Znaczenie ma również upływ czasu, ponieważ poszczególne nuty zapachowe uwalniają się stopniowo. Najlepiej nie podejmować decyzji od razu, tylko spryskać wybranym produktem fragment ciała (np. nadgarstek) i obserwować, czy będzie dla nas równie atrakcyjny przez resztę dnia. Jeżeli chcemy sprawdzić na raz więcej niż dwa produkty, warto zabrać ze sobą do drogerii kilka ziaren kawy (skutecznie odświeżają węch).

Oczywiście zwykła, stacjonarna perfumeria to nie jedyna opcja. Jeżeli nadal nie będziemy pewni, czy wybrany zapach nam odpowiada, możemy rozważyć zakup perfumetki w sklepie internetowym. To tańszy odpowiednik markowych, oryginalnych perfum, o tym samym składzie, jednak w formie poręcznego, małego flakonika. Oferują go znane perfumerie internetowe, np. Neness. Stosowanie perfumetki przez dłuższy czas pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości. Jak widać, przy wyborze perfum damskich i męskich należy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość i nie podejmować decyzji zbyt pochopnie. W końcu od atrakcyjności i dopasowania zapachu, który kupimy, zależy nie tylko nasze własne samopoczucie, ale również to, jak zostaniemy odebrani przez otaczające nas osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here