Motocykl to nie jest środek lokomocji, z którego możemy korzystać przez cały rok. Późna jesień oraz cała zima to okres, kiedy jazda jednośladem nie jest komfortowa. Przed każdym właścicielem takiej maszyny stoi pytanie, co zrobić z motocyklem w okresie zimy.

Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście garaż. Nie wystarczy jedynie wstawić do niego motocykla i czekać na początek sezonu. Aby przetrwał on ten czas w stanie pozwalającym nam na rozpoczęcie jazdy od razu na wiosnę konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. Zacząć należy od umycia i osuszenia motocykla. Następnie najlepiej zabezpieczyć wszelkie lakierowane powierzchnie środkami do renowacji. Kolejnym krokiem będzie wymiana zarówno filtra jak i samego oleju. Jeśli motocykl wyposażony jest w łańcuch warto go przed garażowaniem umyć z zaschniętych smarów i wszelkich innych zabrudzeń. Wycieramy do sucha, pokrywamy smarem i możemy być pewni o kondycję tak zabezpieczonego układu napędowego. Chromowane części spryskujemy WD40 i nie wycieramy. Pamiętajmy o wyjęciu akumulatora, konieczne będzie podładowywanie go zimą. Najlepiej także wypełnić bak benzyną. Tak zabezpieczony i nakryty pokrowcem motocykl z pewnością w dobrej kondycji przetrwa zimę.

Co jednak z osobami, które mieszkają w bloku? Zawsze można oddać motocykl na czas zimy do serwisu, nie tylko zapewni nam to spokojną głowę, ale jednocześnie pozwoli na dokonanie wszelkich niezbędnych napraw i zabiegów konserwacyjnych.

www.starszeauta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here