Zmiana pracy w Raciborzu

Myślisz o tym, by znaleźć inną pracę? Nie chcesz jednak działać pochopnie? Chęć zmiany pracy zazwyczaj nie dotyczą zadowolonych pracowników. Jednak w sytuacji, gdy na przykład pracodawca nie docenia pracownika, jego pensja nie rośnie, pracuje w stresie i pod ciągła presją czasu (w dodatku bez szans na awans), a próby zmiany sytuacji przez rozmowy z kierownictwem prowadzą do nikąd – wtedy pomysł o zmianie pracy jest dość logiczny.

Trudno jest przewidzieć, jak długo może zająć poszukiwanie nowego zatrudnienia. Może minąć tydzień, miesiąc, pół roku, a pożądana oferta może nigdy nie napłynąć. Rozwiązanie dotychczasowej umowy jest bardzo ryzykowne. Oszczędności mogą skończyć się przed podpisaniem nowej, co spowoduje konieczność podjęcia kolejnej niesatysfakcjonującej pracy. Dlatego tak ważne jest, by działać rozsądnie i szukać innej pracy w trakcie trwania obecnej. Jak to połączyć? Warto zapoznać się z niektórymi zasadami. Zawsze aktualne oferty pracy z Raciborza i okolic dostępne są na tym portalu.

Od czego zacząć?

Wyobraź sobie siebie w roli swojego szefa. Twój podwładny powiedział ci, że szuka nowej pracy, ponieważ jego pensja jest niewielka, ma za dużo obowiązków i nie ma możliwości rozwoju zawodowego. Z jednej strony jest to sygnał dla pracodawcy, że powinien rozważyć zmiany. Jednak trzeba liczyć się także z tym, że to właśnie pracodawca pierwszy zacznie szukać kogoś na Twoje miejsce. Dlatego zatem lepiej jest swoje plany zachować tylko dla siebie. W myśl zasady ograniczonego zaufania nie powinno się też dzielić z kolegami taką informacją. W przeciwnym razie twój sekret szybko rozprzestrzeni się po całej firmie. Jeśli zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną u innego pracodawcy, weź w dniu rozmowy urlop. Jeśli zakończy się ona sukcesem, pamiętaj jednak o poinformowania o tym obecnego szefa. Weź pod uwagę, że nie ma on obowiązku rozwiązać z Tobą umowy natychmiast i może zatrzymać Cię na obecnym stanowisku przez przewidziany przepisami czas.

Obecność w portalach pracy

Umieszczając swoje CV na stronach z ofertami pracy, pamiętaj, że menedżerowie HR Twojej firmy są ich częstymi gośćmi. Dlatego używaj filtrów widoczności swoich danych. Na przykład możesz zamieścić życiorys na stronie, ale ukryć lub ograniczyć dostęp do swoich danych osobowych, nie pokazując swojego imienia, nazwiska, daty urodzenia, telefonu, e-maila, bieżącej pracy, zdjęć itp. Informacje te będą dostępne tylko dla tych pracodawców, na których stanowisko aplikowałeś osobiście. Nie przeglądaj także ofert pracy na komputerze służbowym, nie przechowuj drukowanych CV lub ofert pracy na swoim biurku. Dobrze jest także poznać jakie są nowe metody rekrutacji realizowane przez menadżerów HR.

Rozmowa kwalifikacyjna – jak wszystko pogodzić

Jeżeli w końcu zaproszono Cię na rozmowę kwalifikacyjną, to jest to pozytywny sygnał. Przy ustalaniu terminu rozmowy najlepiej jest wybrać inne godziny niż czas Twojej pracy: przed lub po zakończeniu dnia roboczego, w trakcie przerwy obiadowej lub podczas weekendu. Czasami warto w tym celu wykorzystać np. okres urlopowy. Z artykułem zawierającym ciekawe porady związane z rozmową kwalifikacyjną można zapoznać się w tym miejscu. Przed rozmową przygotuj się na pytanie rekrutera: „Co skłoniło cię do szukania nowej pracy?”. Jeżeli Twoja odpowiedź szkaluje obecną firmę, to scharakteryzuje cię, jako osobę konfliktową, która ucieka od trudności. Lepiej jest podkreślić pozytywne aspekty swojej obecnej pracy i pokazać, że chęć zmiany pracy podyktowana jest chęcią rozwoju zawodowego, poszerzania wiedzy i umiejętności, zwiększania wynagrodzenia. Oczywiście te zasady nie są uniwersalne. Kandydat powinien ocenić sytuację indywidualnie i adekwatnie do własnego położenia. Rozsądek i rozwaga będą w takim wypadku najlepszymi doradcami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here