Liczba zakładów fryzjerskich oferujących swoje usługi na rynku jest ogromna. W wielkim gąszczu możliwości, czasami trudno znaleźć miejsce , w którym możemy liczyć na profesjonalną obsługę, fachową poradę i efekty zgodne z oczekiwaniami. Jak się uchronić przed nieudaną wizytą u fryzjera? Przede wszystkim,należy dokładnie przemyśleć wybór salonu fryzjerskiego i oddać się w ręce naprawdę dobrego fryzjera.

Jak wybrać zakład fryzjerski?

Planując wizytę u fryzjera, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • renomę danego salonu – opinie na temat danego miejsca możemy zwykle znaleźć w Internecie, ale nie powinny być one jedynym wyznacznikiem dobrego poziomu. Najlepsze salony fryzjerskie mogą się poszczycić certyfikatami, które uwiarygodniają jakość ich usług.
  • kosmetyki – nawet bardzo dobry fryzjer nie wystarczy, jeżeli dany salon nie dysponuje profesjonalnymi kosmetykami najwyższej jakości.
  • wygląd salonu – klient powinien czuć się w salonie komfortowo i luksusowo. Salon musi być więc miejscem przyjemnym dla oka oraz higienicznym i uporządkowanym.
  • jakość usług fryzjerskich – najważniejszym czynnikiem decydującym o jakości usług fryzjerskich są umiejętności fryzjerów. Dobry fryzjer często uczestniczy w szkoleniach, rozwija swoją wiedzę i umiejętności oraz doskonale zna najnowsze trendy fryzjerskie.

Salon Expert – wyznacznik dobrej jakości

Oddając się w ręce fryzjera, musimy mieć do niego maksymalne zaufanie. Jak jednak uzyskać gwarancję, że wyjdziemy z salonu z uśmiechem na twarzy? Wielkim zaufaniem klientów cieszą się zakłady fryzjerskie należące do elitarnego grona Salonów Expert. Miejsca te wyróżniają się wysokimi kwalifikacjami fryzjerów-stylistów, profesjonalnymi kosmetykami i najlepszymi technikami strzyżenia, modelowania, pielęgnacji i koloryzacji. Aby współpracować z marką L’Oreal Professionnel salony fryzjerskie muszą spełnić szereg wymagań, które dają klientom gwarancję o najwyższej jakości ich usług. Pracujący tam fryzjerzy regularnie biorą udział w szkoleniach podnoszących ich umiejętności, dzięki którym poznają nowe techniki i trendy w światowym fryzjerstwie. Są też nastawieni na potrzeby klientów i robią wszystko, by spełnić ich oczekiwania. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak pokazuje praktyka, wielu fryzjerów ma skłonność do narzucania klientom własnej wizji danej fryzury. Niekiedy, brakuje im też umiejętności lub odpowiednich narzędzi, by zaspokoić oczekiwania danej osoby. Klienci Salonów Expert mogą być całkowicie spokojni o efekt pracy fryzjera i zawsze wychodzą z salonu zadowoleni..

Kiedy warto skorzystać z usług fryzjerskich?

Z niektórymi zabiegami możemy poradzić sobie w domu, inne- wymagają wizyty u fryzjera. Salon fryzjerski warto odwiedzić zwłaszcza, gdy chcemy:

  • wykonać koloryzację włosów – farbowanie włosów u fryzjera daje nam większą gwarancję, że koloryzacja nie skończy się porażką.
  • skrócić włosy- prawidłowo wykonane strzyżenie znacznie ułatwia późniejsze układanie włosów w zaciszu domowym i zapobiega rozdwajaniu się końcówek.
  • wykonać zabieg pielęgnacji włosów  – włosy uwrażliwione bądź zniszczone wymagają szczególnego podejścia. Czasami jedynie profesjonalny zabieg w salonie fryzjerskim może przywrócić im dobrą kondycję.
  • przeprowadzić dekoloryzację – zabieg ten służy nie tylko naprawianiu skutków nieudanego farbowania, ale także pozwala wrócić do naturalnego koloru włosów.
  • przedłużyć włosy – nowoczesne techniki przedłużania pozwalają cieszyć się długimi i gęstymi włosami, bez efektu sztuczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here