Dużą uwagę przykładamy do wyboru zestawu wypoczynkowego. W końcu te meble tapicerowane muszą być wielozadaniowe. Z jednej strony pełnią funkcję reprezentatywną, bo salon to miejsce, gdzie przyjmujemy gości, pijemy kawę z przyjaciółką. Po południu domownicy odpoczywają przed TV czy też ucinają sobie drzemkę. Wieczorem salon zaś skupia całą rodzinę przy wspólnym seansie filmowym, a może partyjce gier planszowych. Poza tym, gdy mieszkanie jest zbyt małe, chcemy, aby służyło jako miejsce do spania.

Z czego składa się zestawu wypoczynkowy do salonu?

Sposób łączenia zestawu wypoczynkowego zależy od wielkości salonu i potrzeb użytkowników. Najczęściej spotykanymi układami kompletów mebli tapicerowanych są:

– zestaw wypoczynkowy 3+2+1 – oznacza to tyle, że w skład kompletu wchodzi kanapa 3-osobowa, sofa 2-osobowa oraz fotel,

– zestaw wypoczynkowy 3+1+1 – oznaczenie daje nam do zrozumienia, że mamy do czynienia z kanapą 3-osobową oraz dwoma fotelami,

– zestaw wypoczynkowy 3+2 – tutaj nie zobaczymy fotela, za to mamy sofę 2-osobową oraz kanapę 3 osobową

Zestaw wypoczynkowy Juice 3+1+1 z tkaniną Bering o królewskim splocie

Zestaw wypoczynkowy z funkcją spania – czy warto?

Dodatkowe funkcje w zestawie wypoczynkowym do salonu zawsze są mile widziane. Jeśli nawet nie masz zamiaru sypiać codziennie na kanapie rozkładanej, to nigdy nie wiesz, kiedy będziesz chciała przenocować gości.

Poza tym kanapy i sofy z funkcją spania często mają pojemniki na pościel, które możesz wykorzystać jako schowek na rzeczy mniej używane czy też dodatkowe koce.

Zestaw wypoczynkowy z funkcją spania Tenero 3+1+1 z odporną na ścieranie tkaniną Sawana

Zestaw wypoczynkowy do salonu – nowoczesny czy klasyczny?

Jeśli zastanawiasz się na zakupem kompletu mebli tapicerowanych do salonu ważną kwestią, będzie kolor i styl. Najpopularniejszą kolorystyką wybieraną do salonu jest:

– beże i brązy – lubimy ciepłe wnętrza, stąd wybór pada na te kolory. Doskonale łączą się z naturalnym drewnem i stylem klasycznym,

– biel lub czerń – choć oba wymagają zdecydowania w podczas aranżacji, pięknie uwydatniają inne dodatki o bardziej wyrazistych barwach.

Zestaw wypoczynkowy Astra 3+2+1 z ekoskóry

W aranżacji salonu nie brakuje zwolenników zarówno narożników, jak i kompletów wypoczynkowych. Te drugie pozostawiają większą swobodę zmiany miejsca. Fotel z łatwością możesz przestawić, przesunąć, a nawet przenieść do innego pokoju.

Poznaj szeroką ofertę kompletów wypoczynkowych w sklepie internetowym Mirjan24, gdzie znajdziesz szeroką ofertę zestawów do swojego salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here