Żółty – kolor sezonu

Kolor żółty jest bardzo energetyczny i potrafi ożywić niemal każdą stylizację. Do łask wraca niemal każdej wiosny. Podpowiemy, z czym go łączyć.

Z czym zestawiać kolor żółty?

Żółty pasuje niemal do każdego koloru, ponieważ jest dość uniwersalny. Najlepiej prezentuje się w towarzystwie niebieskiego, różowego, zielonego, brązowego oraz czerwonego. Żółć łączona z niebieskim wygląda supermodnie, dotyczy to zwłaszcza odcienia buttercup. Łącząc żółty z zielonym sprawiamy, że staje się on bardziej żywy i wyrazisty. Natomiast połączenia z pastelami czynią go bardziej subtelnym.

Kto dobrze wygląda w żółtym?

Ze względu na swój energetyczny i radosny charakter, kolor żółty bardzo fajnie prezentuje się zarówno u młodych jak i starszych kobiet. Warto jednak dobrać odpowiedni odcień do swojego typu urody. Odcień buttercup jest najbardziej uniwersalny i pasuje niemal każdemu – dobrze wygląda zarówno na tle opalonej jak i bladej skóry. Jeśli jesteś typem wiosennym (masz jasną cerę, piegi, blond włosy i jasne oczy) najlepiej będziesz wyglądać w połączeniach bieli i pastelowych odcieni żółtego. Kobiety o letnim typie urody (mające brązowe lub rude włosy i zielone oczy) świetnie wyglądają w każdym odcieniu, ponieważ żółty bardzo im pasuje. Zimowy typ urody (bardzo jasna cera, ciemne włosy) najlepiej podkreślić pastelowym lub chłodnym odcieniem żółtego.

Stylizacje na wiosnę

Wiosną możemy pozwolić sobie na małe szaleństwo. Ciemny, smutny płaszcz warto zamienić na taki w żółtym odcieniu, który sprawi że będziesz wyglądać promiennie. Do pracy polecamy wybrać spódnicę lub sukienkę w odcieniu buttercup, który nie jest zbyt nachalny i nada się do biura. Żółte ubrania sprawią, że będziesz się wyróżniać, nawet jeśli reszta stroju będzie stonowana. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić i nie ubierać się od góry do dołu w żółte ubrania! Zdecydowanie lepiej połączyć żółć z innymi kolorami, szczególnie niebieskim i zielonym.

W tym sezonie bardzo modne będą także żółte baleriny wiązane wokół kostki, które nadadzą każdej stylizacji niepowtarzalnego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here