balejaż na krótkich włosach

Czy balejaż będzie dobrze wyglądał na krótkich włosach?

Krótkie fryzury nie mogą w pełni dawać zamierzonego efektu, bez wyrazistego koloru włosów. Odważne cięcie wymaga podkreślenia, którego nie zagwarantuje jeden płaski kolor. Dlatego profesjonalni fryzjerzy, zajmujący się koloryzacją, rekomendują stosowanie na krótkich fryzurkach metody inne, niż klasyczna. Z tej ostatniej można pokusić się ewentualnie o koloryzację ton w ton, która ożywi naturalny kolor naszych włosów i sprawi, że nabierze on głębi. Tak to, najpopularniejszymi technikami farbowania włosów są: flamboyage i balejaż. Pierwsza jest stosunkowo trudna, ze względu na chęć uzyskania jak największej trójwymiarowości i głębi. Używa się do niej specjalnych taśm, do których przykleja się pasma, nakładając kolejne odcienie interesującego nas koloru. Efekt jest z pewnością wart zachodu, ale metoda jest trudna i nie we wszystkich salonach fryzjerskich będzie można ją wykonać. Dużo prostszy w wykonaniu będzie balejaż na włosach krótkich. Efekt również będzie świetny. Zyskamy wrażenie, że nasze włosy nabrały objętości, są pełne życia i blasku. Dlatego, jeśli rozważasz koloryzację, a jesteś posiadaczką krótkich włosów, ta metoda z pewnością przypadnie ci do gustu.

balejaż na krótkich włosachNa czym to właściwie polega?

Balejaż na włosach krótkich (lub jakichkolwiek innych) polega na rozjaśnieniu wierzchniej warstwy włosów, tak by dać efekt słonecznych refleksów. Stosowany na ogół na włosach jasnych, albo rudych. U brunetek i szatynek stosuje się analogiczną technikę, zwaną sunlight. Oczywiście, oprócz włosów muśniętych słońcem, możemy eksperymentować z bardziej odważnymi kolorami. Balejażu nie należy jednak mylić z pasemkami. Jeśli chcemy sobie zrobić burzę różnokolorowych pasm na głowie to nie będą one balejażem. Wtedy chcemy po prostu zrobić sobie pasemka, które z balejażem mają niewiele wspólnego. Najprostsze założenie balejażu jest takie, że do koloru, który mamy na włosach dobieramy odcień o kilka tonów jaśniejszy, dzięki czemu rozjaśniamy górną warstwę uzyskując efekt słonecznych refleksów. Jest to stosunkowo prosta technika koloryzacji, która pozwala uzyskać bardzo interesujący efekt. Włosy wyglądają na pełne blasku, jak po powrocie z wakacji. Oryginalny efekt uzyskamy używając bardziej odważnych kolorów. Balejaż na włosach krótkich będzie dobrze wyglądał we wszystkich odcieniach czerwieni i fioletów. Można też pomyśleć o granatowych refleksach na czarnych włosach.

Farbując krótkie włosy, pamiętajmy o trójwymiarze. W przeciwnym wypadku uzyskamy płaskie, nieciekawe cięcie bez charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here