Buty dla seniorów z problemami ze stopami – szukamy odpowiedniego obuwia na lato

0
29

Zdrowie stóp lub jego brak ma wpływ na bardzo wiele aspektów życia. W przypadku osób starszych, często zależy od niego komfort codziennego funkcjonowania. Osoby, które borykają się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi w tej sferze powinny zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni dobór obuwia. Odpowiednie buty o właściwościach zdrowotnych są w stanie nie tylko zapewnić wygodę, ale i przeciwdziałać dolegliwościom.

Odpowiednie obuwie zdrowotne na lato dla osób starszych

Najwygodniejszym rozwiązaniem dla osób starszych w zakresie obuwia na sezon letni pozostają sandały oraz wsuwane klapki. Na rynku dostępne są specjalistyczne buty tego typu przeznaczone dla seniorów borykających się z problemami ze stopami. Wśród nich wyróżniają się modele od wiodącego producenta – Scholl Antonia Med – https://galeriazdrowia.pl/produkt/antonia-sandal-med-taupe/ i Aberdeen Med – https://galeriazdrowia.pl/produkt/aberdeen-wedge-2-straps-taupe/. Czym wyróżniają się akurat te buty, których wygląd w ogóle nie przywodzi na myśl specjalistycznego obuwia ortopedycznego? Producent zadbał o to, by szereg prozdrowotnych cech połączyć z estetyką i ponadczasowym designem.

Jednym z kluczowych aspektów, na które zwracają uwagę osoby starsze, jest łatwość wkładania butów. Klapki Aberdeen Med oraz Antonia Elastic Med – https://galeriazdrowia.pl/produkt/antonia-elastic-med-platyna/ zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym ułatwieniu tego procesu. Dzięki szerokiemu otworowi oraz elastycznym materiałom, buty te można łatwo założyć i zdjąć, co jest niezwykle istotne dla osób z ograniczoną mobilnością. Scholl Antonia Sandal Med to z kolei sandały, a więc buty lepiej utrzymujące się na stopie w czasie chodzenia, ale nieco trudniejsze w zakładaniu. W tym przypadku mamy jednak rozpinany tylny pasek, który ułatwia wkładanie butów.

Podwyższona podeszwa, wkładka Memory Cushion i inne atuty butów Scholl

Bardzo ważną cechą wymienionych modeli butów Scholl jest podwyższona podeszwa, która zapewnia lepszą amortyzację podczas chodzenia. To rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla osób cierpiących na bóle stawów i kręgosłupa. Dodatkowo, wkładka Memory Cushion, która jest integralną częścią tych butów, zapewnia wyjątkową miękkość i dobrą amortyzację każdego kroku. Dzięki temu stopy są mniej narażone na wstrząsy. Wkładka znacząco zwiększa komfort chodzenia nawet na dłuższych dystansach.

Wiele osób starszych boryka się z problemem puchnących nóg, zwłaszcza w cieplejsze dni. Buty Scholl Antonia Med i Aberdeen Med posiadają możliwość łatwej regulacji szerokości, co pozwala na dostosowanie buta do aktualnych potrzeb użytkownika. Regulowane zapięcia na rzepy pozwalają na szybkie dopasowanie buta, co jest dużym udogodnieniem dla osób z tendencją do obrzęków.

Buty na lato przeciwdziałające halluksom

Halluksy to powszechny problem, z którym zmaga się wiele starszych osób. Buty Scholl Antonia Sandal i Elastik zostały zaprojektowane z myślą o przeciwdziałaniu tej dolegliwości. Specjalny kształt buta oraz odpowiednie wsparcie łuku stopy pomagają w utrzymaniu prawidłowej pozycji stopy, co zmniejsza ryzyko powstawania halluksów oraz łagodzi objawy już istniejących deformacji.

Inwestycja w odpowiednie obuwie to krok ku poprawie jakości życia i codziennego komfortu. Właśnie dlatego latem warto zainteresować się butami zdrowotnymi z oferty Scholl.

Więcej modeli klapek i sandałów marki Scholl znajdziesz na stronie sklepu Galeria Zdrowia – https://galeriazdrowia.pl/

 

*******

Produkty wymienione w artykule są wyrobami medycznymi. Należy używać ich zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Informacje o producencie, dystrybutorze i zastosowaniu znajdują się na wskazanych w tekście stronach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here