perfumy arabskie

Dawniej wykwintne, niszowe perfumy zachodnich marek dzisiaj zaczynają powszednieć. Coraz więcej osób poszukuje wybijających się z tłumu nut zapachowych. Obecnym trendem, również powoli widocznym w Polsce, stają się perfumy arabskie.

Dlaczego właśnie perfumy arabskie? 

Przesyt tradycyjnymi markami doprowadził do powstania potrzeby nowości na rynku zapachów. Coraz więcej osób poszukuje kompozycji nietypowych, które pozwolą na wyróżnienie się z tłumu. Tym, co obecnie zwraca na siebie uwagę w Europie, są linie zapachowe pochodzące z Półwyspu Arabskiego. Dlaczego właśnie one? 

Sekret perfum arabskich polega na ich naturalnym składzie. Inaczej niż zapachy popularnych marek zachodnich – produkty te powstają na bazie naturalnych olejków. W zupełności pozbawione są alkoholu. Z tego względu ich zapach na skórze rozwija się zupełnie inaczej: wraz z upływem czasu nabiera mocy i utrzymuje się przez wiele godzin. Dwie osoby korzystające z tego samego produktu najpewniej będą pachnieć zupełnie inaczej. Kumulacja zapachu następuje po około trzech godzinach od nałożenia na skórę za sprawą indywidualnej temperatury ciała oraz osobniczego pH. 

Oud jest najsłynniejszą nutą zapachową perfum arabskich. Jest to destylat pochodzący z drzew agarowych rosnących na terenach Indii, Indonezji oraz Kambodży. Charakterystyczne są też olejki drzewne, kwiatowe oraz wieloowocowe, które miesza się z piżmem oraz z nutami drzewnymi. 

Jakie perfumy na początek? 

Jedną z najpopularniejszych firm na rynku zapachów arabskich jest obecnie Al Rehab. Marka ta powstała już w latach 70-tych, stopniowo zwiększając swoje wpływy nie tylko na terenach Półwyspu Arabskiego, lecz również w innych zakątkach świata. Obecnie zaczyna być również rozpoznawalna w Polsce. Zapachy Al Rehab skierowane są zarówno do kobiet, jak i dla mężczyzn. Powstają na bazie tradycyjnych receptur przy wykorzystaniu specjalnie wyselekcjonowanych olejków. Dzięki szerokiemu wachlarzowi opcji, perfumy Al Rehab znajdują zastosowanie niezależnie od pory dnia, a nawet roku. Przez swoją intrygującą subtelność rekomendowane są w szczególności osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zapachami Półwyspu Arabskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here