blaty dębowe

Dębowe blaty pięknie prezentują się m.in. w kuchni rustykalnej, ale pasują też do wnętrz nowoczesnych i w stylu skandynawskim. Drewno to materiał ponadczasowy, który pozwala uzyskać wspaniałe efekty – naszą uwagę tym razem przykuwa blat dębowy w kuchni rustykalnej.

Blaty dębowe w kuchni

Kuchnia w stylu rustykalnym to wnętrze o wyjątkowo przytulnym klimacie. Jej elementem są m.in. meble wykonane z drewna. Aby urządzić wnętrze w takim stylu, koniecznie zainwestuj w blat dębowy lub wykonany z egzotycznych gatunków drewna. Zapewni funkcjonalność i bogate doznania estetyczne. Dąb to jeden z najbardziej wytrzymałych gatunków rodzimych – jest twardy i sprawdzi się w tej roli doskonale, mimo ciągłej eksploatacji. Poza tym blaty dębowe mają wysokie walory estetyczne – są synonimem dobrej jakości, prestiżu i elegancji.

Element rustykalnej aranżacji

Kuchnia rustykalna to nie tylko wnętrze kojarzące nam się z wycieczką do babci na wieś albo z pełnymi uroku sielskimi pejzażami Prowansji. Urządzone w ten sposób wnętrza zyskują rosnącą popularność, są ciepłe i przytulne. Blaty dębowe wpisują się w takie aranżacje doskonale i pasują do folklorystycznych dodatków – ważne, by były wytrzymałe, ze starannie wybranego surowca.

Walory estetyczne blatów drewnianych

Blaty kuchenne wykonane z drewna są też wytworne, stanowią dobry sposób na ocieplenie wnętrza. Drewniane blaty to niepowtarzalne rysy słojów, które zwrócą uwagę gości. Dodają uroku i przytulnego charakteru, a przede wszystkim ciepła całej aranżacji.

Drewno pasuje też do innych materiałów i różnych faktur, dzięki czemu stworzenie wnętrz w różnych stylach nie stanowi problemu. Trzeba jednak pamiętać o olejowaniu i regularnym czyszczeniu blatu, co pozwoli zachować jego wyjątkową estetykę.

Solidne blaty dębowe na wymiar

Rustykalne kuchnie mogą mieć różne odcienie – zwykle są to beże połączone z różnymi kolorami. Ponadczasowy ciepły odcień dębowego blatu uwypukli domowy charakter kuchni. Aby stworzyć funkcjonalne wnętrze, trzeba inwestować w najlepszej jakości materiały – jak solidne blaty dębowe na wymiar. Są one wykorzystywane podczas wykonywania różnych czynności, dlatego trzeba wybrać solidny materiał i poświęcić trochę czasu, by utrzymać go w dobrej kondycji.

Estetyczny dodatek do każdego wnętrza

Surowe piękno naturalnego drewna sprawia, że dzięki swojej uniwersalności będzie stanowić dobrą bazę dla innych elementów różnych aranżacji. Wielu producentów oferuje blaty na wymiar – o różnej długości, szerokości i głębokości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here