Uwielbiamy mieć przytulnie w mieszkaniu, często dodajemy masę ozdób, jakieś figurki, wazony na kwiaty, naczynia. Polacy przeważnie wolą takie dekoracje zamiast minimalizmu, chociaż z tym jest różnie, to wszystko zależy od osobistych preferencji osoby mieszkającej w mieszkaniu. Często formę dekoracji przybierają także kwiaty doniczkowe. Dodają wnętrzu niezwykłej harmonii i spokoju, każdy chyba uwielbia mieć trochę zielonego koloru w pokoju, który wycisza i sprawia, że jesteśmy bardziej kreatywni. Bardzo ciekawym trendem ostatnich lat jest drzewko bonsai, które rośnie w doniczce, ale wygląda jak miniaturowe drzewko, można je dowolnie przycinać, a wzrost jest bardzo wolny.
Ogromną kolekcję drzewek bonsai ma pani Anna z Katowic, która jak mówi, odkąd je tylko ujrzała na półce w kwiaciarni, wręcz się zakochała. Wszyscy znajomi, odwiedzający Anne, są zachwyceni jej kolekcją, nawet jeden z jej przyjaciół zapytał ją raz, jaka jest cena drzewka bonsai, tak bardzo mu się spodobało, że chciał je kupić, jednak te wspaniałe rośliny są dla mieszkanki Katowic jak dzieci, powiedziała, że nie odda je za żadną cenę, że sprzedaż w ogóle nie wchodzi w grę. Pani Anna nie jest jedyną pasjonatką tych miniaturowych drzewek, gdyż ostatnio stały się one bardzo popularne, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Nie ma co się dziwić, gdyż są one fantastyczne.
Uważa się, że każdy powinien mieć jakieś zielone roślinki w domu, gdyż to świetnie działa na zdrowie. Nie dość, że ich trzymanie jest bardzo dobre dla zdrowia, to jeszcze pięknie wyglądają. Ludzie chętnie umieszczają też rośliny, a zwłaszcza te chińskie drzewka bonsai w swoich gabinetach, w miejscach, gdzie pracują, gdyż sam widok na miniaturowe drzewko potrafi ukoić nasze nerwy i pozwala się odprężyć. Nie od dziś wiadomo, że warto mieć coś zielonego. Niektórzy uważają, że nie mają ręki do roślin, że rośliny nie są dla nich, jednak uważam, że każdy może hodować jakieś piękne gatunki roślin, wystarczy jedynie cierpliwość i bardzo dobre serce.

https://www.ebonsai.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułInternet a zakupy
Następny artykułOgród

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here