fotolia.com,129657233 | Autor: VYakobchukOlena

Od perfum oczekuje się nie tylko pięknego zapachu, ale również możliwości długotrwałego stosowania. Produkty luksusowych marek są dość kosztowne, dlatego nic dziwnego, że chcielibyśmy, aby służyły nam jak najdłużej. Nie każdy wie, że istnieją sposoby na przedłużenie trwałości perfum – przestrzegając kilku prostych zasad, będziemy mogli cieszyć się intensywnością ulubionego zapachu przez całe lata.

Oczywiście nic nie jest wieczne, również najdroższe perfumy. Zazwyczaj data ważności tego typu produktów wynosi od roku do 36 miesięcy. Po upływie tego okresu, może zmienić się ich zapach albo zabarwienie. Mimo to, aby cieszyć się ulubionym flakonikiem przez dłuższy czas, niż podano na opakowaniu, należy po prostu odpowiednio zadbać o swoje perfumy. Ich największymi wrogami są zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury, duże nasłonecznienie, a także wilgotność. Właśnie dlatego zaleca się przechowywanie ich w miejscu nienarażonym na promieniowanie słoneczne ani zbyt duże ilości sztucznego światła oraz o małej wilgotności (także błędem będzie np. przechowywanie ich na półce w łazience, gdzie będą narażone na działanie pary wodnej wytwarzającej się podczas kąpieli).

Obecnie wiele perfum posiada atomizer, który chroni produkt przed przedostaniem się do środka bakterii i innych zanieczyszczeń. Jednak w przypadku flakonów nieposiadających atomizera, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby szczelnie je zamykać i tym samym nie dopuścić do przedostania się do środka różnych zanieczyszczeń lub wyparowania. Tego rodzaju produkty będą niestety nieco mniej trwałe, wymagają więc od nas znacznie większej uwagi. Jedną z lepszych form przechowywania perfum będzie więc trzymanie ich w miejscu nienarażonym na działanie światła czy wilgoci, czyli z pewnością nie przy oknie i w małej łazience. Najlepiej, aby była to toaletka lub inne specjalne miejsce np. w sypialni, w którym przechowujemy swoje kosmetyki.

Perfumy, które nigdy nie zawodzą. Odpowiedniki znanych zapachów

Jeżeli nie mamy czasu i ochoty na podejmowanie specjalnych kroków w celu przedłużenia trwałości perfum, możemy zdecydować się na ich mniejsze i tańsze odpowiedniki. Perfumetki, czyli zamienniki popularnych na rynku zapachów, to produkty stworzone w oparciu o taką samą kompozycję, jaką posiada ich pierwowzór. W Polsce tego typu rozwiązanie oferuje perfumeria Neness, która już od 2015 roku proponuje dobre jakościowo perfumy w formie poręcznych flakoników o objętości 22 ml z atomizerem. Z produktów tej perfumerii korzystają nie tylko zwykłe osoby, ale również polskie gwiazdy. Doskonałym przykładem jest Marita Surma – znana jako DEYNN. Jest ona ambasadorką marki i zachęca młode Polki do korzystania z odpowiedników perfum.

fot. neness.pl

Każdy z nich posiada piękne opakowanie zbliżone wyglądem do markowego produktu, zapach utrzymuje się długo, zaś cena jest nieporównywalnie niższa. Do produkcji używa się kompozycji najlepszych olejków zapachowych, dzięki czemu trudno odróżnić zamiennik od oryginału. Stosowanie takich odpowiedników daje korzyść zarówno w postaci niższych kosztów zakupu, idealnego odwzorowania zapachu, jak i również możliwości szybszego zużycia produktu, dzięki czemu możemy uniknąć problemu wywietrzenia lub psucia się perfum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here