kosmetyki mineralne

Przez pewien czas kosmetyki mineralne cieszyły się całkiem sporym powodzeniem. W Polsce powstało wiele firm, które je produkowały, a także wiele firm z zagranicy stało się tutaj popularnych. Czy rzeczywiście tego typu kosmetyki, zarówno pielęgnacyjne jak i kolorowe, są lepsze od zwyczajnych? Jakich efektów możesz się spodziewać po tego typu produktach? Przed udaniem się do drogerii warto wiedzieć kilka informacji na temat tego typu kosmetyków. Dzięki temu będziesz mieć świadomość, co używasz i jakie będziesz mieć efekty!

Czym są kosmetyki mineralne?

kosmetyki mineralneKosmetyki mineralne to produkty, które są dla skóry niesamowicie delikatne, dlatego sprawdzą się one u wszystkich, także tych ze skórą wrażliwą czy nawet atopową. Świetnie sprawdzą się także wtedy, gdy będziesz po zabiegach, które nieco nadwyrężają cerę i ją uwrażliwiają. Więc jeżeli miałaś niedawno zrobioną mikrodermabrazję, to kosmetyki mineralne są stworzone specjalnie dla ciebie. Oczywiście osoby o cerze normalnej także mogą używać takich produktów!

Ale czy faktycznie kosmetyki mineralne są tak dobre, jak się o nich mówi? Czy może szał na nie był tylko chwilowy? Każdy, kto używał kiedykolwiek pudrów czy podkładów mineralnych wie, że są one równie dobre jak te zwyczajne, a ich unikalność polega właśnie na lekkości ich konsystencji. Używając kosmetyków mineralnych nie jesteś w stanie zapchać sobie cery i narobić problemów! Po prostu w ten sposób nie da się użytkować takich preparatów! Są one zbyt lekkie, nie zapychające i odpowiednio skonstruowane, by mogły ci w jakikolwiek sposób zrobić krzywdę!

Jak używać takich kosmetyków?

Na rynku wiele jest kosmetyków mineralnych. Nie tylko tych przeznaczonych do makijażu, ale także tych pielęgnacyjnych. Warto korzystać zarówno z jednych jak i z drugich. Kosmetyki pielęgnacyjne są w stanie, w bezpieczny sposób pielęgnować twoją cerę, bez niepotrzebnych urazów. Nie mają w sobie silnych substancji, które w jakiś sposób zagrażałyby gospodarce twojej cery. Niemniej jednak nadal będą one w stanie dokładnie oczyścić czy nawilżyć twoją twarz. To samo tyczy się kosmetyków do makijażu. Ich krycie jest tak samo dobre, a w niektórych przypadkach nawet lepsze, od kosmetyków zwyczajnych, a nie zatykają one porów! Mogą więc je używać takie osoby, których zapychają zwyczajne preparaty!

Podsumowując, kosmetyki mineralne są bardzo dobrą opcją zwłaszcza dla tych osób, które mają wrażliwą cerę. Także po zabiegach u kosmetyczki warto się na jakiś czas chociaż przestawić właśnie na tego rodzaju produkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here