Zapewne każda z mam, a przynajmniej większość z nich powie, że macierzyństwo to najpiękniejsza rzecz na świecie. Bez wątpienia jest to nieporównywalne do niczego innego, piękne doświadczenie. Nie ma także wątpliwości, że macierzyństwo niesie za sobą wiele wyzwań, które czekają przyszłe mamy. Nieprzespane noce, kolki, czy infekcje. Na szczęście tych dobrych chwil jest o wiele więcej. Obecnie rynek pełen jest na szczęście asortymentu ułatwiającego codzienne funkcjonowanie wszystkim mamom. Wybór jest naprawdę ogromny, poczynając od podstawowego i niezbędnego asortymentu, typu łóżeczka, materace, maty, po wózeczki, nosidełka, gondole czy bujaki. W sklepach, także tych internetowych znajdziemy cały ogrom ubranek dla dzieci takich jak śpioszki, kaftaniki body czy kombinezoniki w atrakcyjnie cenowo kwotach. Dla każdej mamy szalenie ważna jest także kwestia karmienia dziecka. W sklepach znajdziemy wszelkiego rodzaju butelki i buteleczki do karmienia, wyparzacze do butelek, smoczki i akcesoria do ich czyszczenia. A co jeśli mama karmi piersią?

Dla mamy wygody

Dla większości mam karmienie piersią  ogólnie nie jest problemem. Sytuacja zmienia się, gdy przychodzi nakarmić dziecko w miejscu publicznym, na przykład takim jak restauracja. Choć jest to naturalny mechanizm, u wielu mam wywołuje on psychiczny dyskomfort oraz skrępowanie, ze względu na obnażanie się w pewnym sensie. Z pomocą przychodzą koszulki do karmienia oraz wszelkiego rodzaju bluzki oraz biustonosze przeznaczone do tego celu. Dzięki koszulce do karmienia mama karmiąca maluszka może się poczuć komfortowe i bez skrępowania, oraz nie pokazując zbyt wiele karmić maleństwo. Koszulki do karmienia wykonane są zazwyczaj z wysokiej jakości, oddychających dzianin lub z bawełny pochodzącej upraw ekologicznych. Skonstruowane są tak, aby ich użytkowanie było możliwie maksymalnie wygodne. Wygodny dostęp do piersi zapewniają dukierunkowe zamki, które umożliwiają szybkie, komfortowe i dyskretnie karmienie piersią, w każdej sytuacji. Niektóre koszulki do karmienia mają dyskretnie zrobione zakładki, które również dają łatwy dostęp do piersi.

Na co zwrócić uwagę wybierając koszulkę do karmienia?

Przede wszystkim przymierz ubranie. Sprawdź przede wszystkim czy wybrane przez ciebie koszulki do karmienia umożliwiają szybkie i łatwe dostanie się do piersi oraz ile nagiego ciała będzie widać podczas karmienia.  Sprawdź czy ubranie jest wygodne i nie krępuje ruchów. Materiał powinien być przewiewny, szukaj więc ubrań z dużą zawartością bawełny, bambusa, lnu lub jedwabiu.

http://studioniezapominajka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here