Wybór odpowiedniego ubrania do spania nie jest zadaniem łatwym. Niektórzy  z nas w ogóle nie przykładają wagi do tego w czym śpią. Jest to spory błąd. Od tego w czym śpimy w pewnej mierze, choć nie decydującej, zależy to jaki jest nasz sen. Niewygodna, uwierająca piżama może skutecznie uprzykrzyć nocny wypoczynek. W czym zatem powinniśmy spać, aby nasz sen był wartościowy i przynosił wypoczynek? Przy wyborze zazwyczaj poruszamy się pomiędzy dwoma kwestiami. Po pierwsze wygoda, a po drugie ciekawy wygląd. Niestety jeszcze do niedawnych czasów próby znalezienia piżamy, która zadowoli nas zarówno pod względem komfortu, jak i wyglądu, kończyły się porażką. Rozwiązania szukaliśmy na własną rękę szukając odpowiedniego T- shirtu do spania. Na szczęście obecnie na rynku są widoczne coraz większe zmiany, a marki odzieżowe nareszcie dostrzegły potrzebę połączenia komfortu i stylu.

Co wybrać?

W sklepach stacjonarnych oraz w Internecie możemy znaleźć szeroką ofertę ubrań nocnych. W asortymencie znajdziemy piżamy, kombinezony, poprzez nocne szlafroki, koszule i koszulki  do spania czy nocną bieliznę. Na co zwrócić uwagę wybierając odzież nocna? Po pierwsze, piżama powinna być dobrana do aktualnej pory roku. Stanowczo odradzamy zakładanie piżamy z długim rękawem latem. Ubranie nocne powinno być komfortowe, wygodne i pomóc nam zrelaksować się, chroni przed zimnem, skutecznie izoluje ciepło oraz przeciwdziała powstawaniu potu. Wybierając dla siebie jakąkolwiek koszulkę do spania czy piżamę, zwróćmy przede wszystkim uwagę z jakiego materiału są one wykonane. Najlepszym wyborem jest taki materiał, który umożliwia skórze oddychanie. Z tego powodu najlepsze są tkaniny naturalne i w zależności od pory roku jest to bawełna i jedwab. Odzież nocna wykonana z materiałów sztucznych syntetycznych, uniemożliwia swobodne oddychanie skóry, nie odprowadza właściwie potu, nie izoluje ciepła, a także może podrażniać skórę.

Kolor i fason

Koszulki do spania oraz piżamy, oprócz tego, że powinny być wygodne i wykonane z dobrych jakościowa materiałów, to powinny, a w każdym radzie dobrze by było, żeby cieszyły oko.  Wśród kolorów dominują raczej stonowane barwy jak ciemnoniebieski, czarny, szary, a także kolory pastelowe. Kolory te nie są krzykliwe, pomagają się zrelaksować i odprężyć. Fasonów jest naprawę wiele. Do wyboru są koszule nocne z długim oraz krótkim rękawem, a także na ramiączkach, podobnie jak koszulki do spania czy piżamy. Wybór jest naprawdę rozmaity, należy pamiętać o tym, aby dostosować ubranie do spania do panującej pory roku, a także do miejsca w którym śpimy, tak aby uniknąć krępujących i niezręcznych sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here