Koszulki punk zawojowały garderoby kobiet. Ubrania w stylu punk noszą nastolatki i ikony mody znane z pierwszych rzędów na pokazach wielkich kreatorów. Koszulki punk są wyrazem i sposobem na pokazanie sprzeciwu, buntu. Styl punk ma swoje korzenie w muzyce punkowej i ideologii. Sam nurt w modzie pojawił się w latach osiemdziesiątych. Strój pozwalał wyrazić sprzeciw dla dotychczasowych wartości, a także poparcie dla ruchów anarchistycznych. Obecnie koszulki punk oraz ogólnie punkowe stylizacje co ram mniej związane są z kwestiami ideologicznymi, ale pozwalają wyrażać siebie poprzez noszenie określonych ubrań oraz stylizacji.

Punkowa dziewczyna

Punkówy to nie tylko dziewczyny w koszulkach pukn. Należy podkreślić że jest wiele odmian punku. Najpopularniejszymi są chyba Emo i goth. Garderoba zdominowana jest przez wszechobecną czerń, motyw czaszki oraz krzyży. Popularne są również czarno białe szachownice. Ubrania mają nadać morocznego i smutnego charateru.  Charakterystyczne dla Emo są także uczesania, a zwłaszcza grzywki, które mają zakrywać oczy. Całość uzupełnia mroczny ciężki makijaż oraz pomalowane na czarno paznokcie. Goth natomiast kojarzy się w pierwszej kolejności z wielkimi, ciężkimi glanami oraz gorsetami. Oczywiście również dominuje czerń, długie skórzane płaszcze, ciemne okulary, a także ciężka, duża biżuteria, ćwieki i pieszczochy.

Współczesny punk

Pierwotnie w swym założeniu punk charakteryzował się tak zwanym DIY, czyli z angielskiego Do it yourself- czyli zrób to sam.  Ubrania punkowe zatem charakteryzowały się wyglądem wskazującym na samodzielne wykonanie ubrań, a także niezliczoną ilością dziur, poszarpanych faktur, często spinanych agrafkami. Punk to także ciężkie skórzane buty, koszule z kontrowersyjnym przekazem, koszulki punk, ramoneski, a także koszule w kratę.  Dzisiejsza moda jest różnorodna i ciężko jest określić dokładnie jak wygląda współczesny styl punk.. Rzecz jasna współczesny styl punk garściami czerpie z czasów jego świetności. Lubi kontrasty, drapieżne akcenty i pewne przerysowanie, awargandę.  Nie jest to z pewnością z byt kobiecy styl. Punkowa dziewczyna nosi męskie ubrania, obszerne koszule punk, koszule w kratę, ramoneski, poszarpane trochę przykrótkie rurki. Co do butów w styl wpisują się sznurowane, wysokie buty, najlepiej glany lub tez opcjonalnie wysokie trampki. Uzupełnieniem stylizacji będzie swobodna fryzura i make- up, blada cera, bardzo mocno podkreślone, ciemne oczy oraz paznokcie pomalowane na czarno lub czerwone.

http://www.rebeliakultury.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here