Makijaż oczu na randkę – jak podkreślić oczy

Przed randką w głowie zawsze rodzą się dylematy. „Jaką stylizację wybrać? Jaki makijaż powinien pojawić się na twarzy? Czy należy kupić nowy tusz na randkę?” Jedno jest pewne – makijaż powinien zrobić dobre wrażenie na partnerze, a my musimy się w nim czuć dobrze i komfortowo.

Makijaż powinien być idealnie dobrany do kształtu twarzy i karnacji. Być delikatny i nieco romantyczny. Warto wcześniej przyjrzeć się swoim kosmetykom, żeby w najważniejszej chwili niczego nam przypadkiem nie zabrakło. Zwróć uwagę, czy masz odpowiedni korektor i podkład, czy w kosmetyczce są cienie do powiek pasujące kolorystyką do wybranej stylizacji. Sprawdź, czy nie jest potrzebny nowy tusz na randkę, bo oczy muszą być podkreślone najpiękniej. Właśnie dzięki temu będzie mogła czarować romantycznym spojrzeniem.

Delikatny makijaż

Bardzo dobrym, często wykorzystywanym przez panie rozwiązaniem jest makijaż delikatny. Jego celem jest podkreślenie naturalności i subtelności cery oraz ładne zaznaczenie oczu, które muszą przecież patrzeć ponętnie na wybranka. Odpowiedni tusz na randkę będzie więc niezbędny.

Makijaż należy zacząć od nałożenia korektora tam, gdzie jest on niezbędny. Następnie na twarz nanosimy cienką warstwę podkładu. Ten kosmetyk musi być idealnie dobrany do koloru skóry. Lepiej używać podkładu o ton jaśniejszego niż naturalna barwa skóry, bo w momencie, gdy kosmetyk osadzi się już właściwie, przybierze nieco ciemniejszy odcień. Całość warto przyprószyć delikatnie pudrem, a kości policzkowe lekko zaznaczyć subtelnym różem. Trzeba pamiętać, że róż nakładać należy nieco poniżej najbardziej wystającego punktu kości policzkowej.

Na powieki połóż cienie w naturalnych, delikatnych odcieniach brązu i kremu. Na górnej powiece narysuje eyelinerem subtelną kreskę, linię wodną oka podkreśl jasną, kremową kredką do oczu, bo w ten sposób powiększysz je optycznie. Teraz przyszła pora na przygotowany tusz na randkę. Starannie nałóż go na rzęsy, aby nie powstały żadne grudki, a rzęsy nie skleiły się po aplikacji. Jeszcze tylko delikatny błyszczyk na usta i możesz wybierać się na spotkanie.

Odpowiedni tusz na randkę podstawą makijażu romantycznego

W makijażu romantycznym najważniejsze są oczy. Cały makijaż rozpoczynamy, oczywiście, od położenia korektora, podkładu, delikatnej warstwy pudru oraz od zaznaczenia kości policzkowych za pomocą odpowiedniego odcienia różu.

Teraz nadeszła pora na wykonanie makijażu oczu. Przygotowane muszą być cienie do powiek, eyeliner oraz specjalny tusz na randkę. Zaczynamy od nałożenia cieni na powieki. Warto wybrać cienie delikatnie połyskujące. Te w odcieniach beżów i brązów będą wprost idealne. Na górną powiekę aplikujemy cień o średniej intensywności danego koloru, a zewnętrzny kącik podkreślamy nieco ciemniejszą barwą. Następnie chwytamy w dłoń eyeliner, za pomocą którego na górnej powiece malujemy delikatną kreskę w formie popularnej „jaskółki”.

Teraz trzeba wykorzystać nasz specjalny tusz na randkę, który pogrubi rzęsy oraz nada spojrzeniu zupełnie nowy, nieznany wcześniej wymiar. Aby stworzyć naprawdę spektakularny efekt, zanim zaaplikujesz tusz na randkę, przyprósz rzęsy pudrem transparentnym, a dopiero potem nałóż tusz. W ten sposób możesz położyć dwie warstwy, w zależności od tego, jak mocny makijaż chcesz uzyskać.

Ostatnim elementem makijażu powinno być delikatne podkreślenie ust. Tu najlepszym rozwiązaniem będzie użycie błyszczyka, który subtelnie powiększy usta i jednocześnie podkreśli romantyczny charakter całego makijażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here