Efektywny i w pełni regenerujący sen zależy od wielu czynników. Nie ulega jednak wątpliwości, że kluczową rolę odgrywają tu materace. To od ich rozsądnego wyboru zależy komfort wypoczynku, a co za tym idzie także samopoczucie w ciągu dnia. Współczesne materace bardzo się od siebie różnią, ale specjaliści od zdrowego snu coraz częściej polecają te wykonane z pianki.

Materace w różnym wydaniu

Choć materace piankowe często są dosyć drogie, wśród konsumentów wciąż pokutuje przekonanie, że to produkty co najwyżej średniej jakości. Takie postrzeganie tej kategorii wyrobów wynika przede wszystkim z nieznajomości jej różnorodności. Pianka kojarzona jest jako nietrwały i podatny na odkształcenia materiał. A jednak wiele zależy od tego, z jakiej konkretnie pianki wykonano poszczególne materace.

Od lat do produkcji niektórych z nich wykorzystywana jest pianka poliuretanowa, która faktycznie nie należy do rozwiązań, które mogłyby służyć wiele lat. Wykonane z niej materace są przede wszystkim tanie, co także docenia spore grono konsumentów. Niemniej jednak wśród produktów piankowych znajdują się także o wiele nowocześniejsze i bardziej zaawansowane materace. Jak chociażby te wysokoelastyczne. Ich zakup to już znacznie poważniejszy wydatek. Zdaniem wielu bez dwóch zdań opłaca się jednak w nie inwestować.

Inne materace piankowe warte uwagi to materace termoelastyczne, które reagują na temperaturę ciała i zapewniają optymalne oparcie kręgom oraz mięśniom. Efekt? Po przebudzeniu człowiek czuje się naprawdę wypoczęty oraz zrelaksowany.

Zatem zamiast wrzucać wszystkie materace piankowe do jednego worka, lepiej poznać szczegółowo poszczególne z nich. Już dawno producenci przestali ograniczać się bowiem do stosowania pianki poliuretanowej. Obecnie wśród wykorzystywanych przez nich rozwiązań znajdują się o wiele bardziej zaawansowane materiały i technologie. Nie dość, że wykonane z ich pomocą materace dopasowują się do kształtów konkretnego ciała, to jeszcze latami zachowują swoją elastyczność. Są wytrzymałe, można je także stosować bardzo uniwersalnie, bez względu na wiek, wagę czy stan zdrowia użytkownika.

W jakie materace piankowe inwestować?

Po części na to pytanie odpowiedziano już powyżej. Wśród obecnie dostępnych rozwiązań najlepszym pozostają materace wykonane z pianki elastycznej. Jednak jak sugeruje konsultant sklepu z materacami Sleeptime.pl, podczas zakupu warto wziąć pod uwagę kilka szczegółowych kwestii. – Przede wszystkim zachęcamy klientów do testowania różnych produktów, ponieważ nie ma czegoś takiego, jak jeden uniwersalny i sprawdzający się w każdym wypadku materac.

Przy wyborze istotna jest chociażby waga ciała. Opłaca się też przykładowo dopasowywać materace do pozycji, w której najczęściej się wypoczywa. Ze znalezieniem produktu dostosowanego do masy ciała nie powinno być problemu, ponieważ producenci na ogół oznaczają materace z uwzględnieniem tego kryterium. Jednak wiele produktów piankowych zalecanych jest przede wszystkim osobom śpiącym na boku. Oczywiście nie jest to niepodważalna reguła, ale jeżeli najczęściej śpi się na plecach, warto przyjrzeć się materacom sprężynowym.

Klienci zdecydowani na zakup nowoczesnego materaca piankowego mogą skorzystać z oferty sklepów, które pozwalają samodzielnie przetestować materace we własnym domu. A gdy okażą się jednak nieadekwatne do potrzeb, wówczas można je bez problemu wymienić. Wówczas szanse udanego zakupu wzrastają, a konsumenci nie obawiają się inwestować nawet w droższe materace.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here