Modne spódnice do pracy

Kobiety mają szerokie pole do popisu jeśli chodzi o wybór stroju do pracy. Stylizacje oparte na spódnicach mogą być bardzo eleganckie, jednak nie każda z nas wie jaka długość będzie najlepsza? Jaki krój wybrać, aby nie zaliczyć faux-pas?

Podstawowe zasady

Dress code może być różny w zależności od firmy, jednak podstawowe zasady są wszędzie takie same. Ubrania, które nosimy do pracy nie powinny być wyzywające ani niechlujne. Stylizacje powinny być klasyczne i schludne.

Ubiór zależy oczywiście od charakteru pracy, jednak często wybieramy połączenie spódnicy, koszuli i marynarki. Spódnica noszona do pracy powinna mieć odpowiedni krój,wzór i kolor. Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego została uszyta.

Jaka długość będzie odpowiednia?

Spódnica do pracy absolutnie nie powinna być zbyt krótka, co będzie wyglądało zbyt wyzywająco. Najbardziej bezpieczna jest długość do kolan, chociaż dopuszczalne są także fasony o długości na trzy palce powyżej kolan. Ostatnio bardzo modne są spódnice sięgające połowy łydek, które najbardziej popularne były w latach 50. Spódnica nie może być także zbyt długa – niedopuszczalne jest ciągnięcie jej za sobą po podłodze.

Co z materiałem, wzorem i kolorem?

Najlepszym wyborem są spódnice bawełniane, chociaż latem można wybrać te lniane, a zimą wełniane. Lepiej zrezygnować z szalonych wzorów, chociaż oczywiście dopuszczalne są wszelkie kraty i pepitka. Kobieca spódnica w kwiaty może wyglądać profesjonalnie, pod warunkiem, że nadruk nie będzie zbyt nachalny.

Wybierając kraciastą spódnicę pamiętajmy, aby góra była stonowana. Najlepiej sprawdzi się tutaj gładka koszula. Kolor spódnicy nie powinien być zbyt krzykliwy – dobrym wyborem będzie czerń, granat, szarości lub pastele.

Kroje

Dopuszczalne kroje to spódnice ołówkowe, typu tulipan, plisowane lub rozkloszowane. Wybór konkretnego fasonu zależy od naszej figury, ponieważ nie w każdym kroju będziemy wyglądały korzystnie.
Do eleganckiej spódnicy musimy dobrać także dodatki. Bluzka absolutnie nie powinna być wyzywająca, a koszula w żadnym wypadku nie powinna wystawać nad spódnicę .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here