Kuszą cennymi zabytkami i malowniczą okolicą, a bliskość Kielc i popularnego Jędrzejowa sprawia, że turyści chętnie poświęcają im swój czas. Chęciny to kuszący cel wycieczki i dla miłośników historii, i dla tych, którzy cenią sobie możliwość zwiedzania cennych zabytków. Co warto tutaj zobaczyć?

Chęciny, będące niegdyś jednym z najważniejszych ośrodków miejskich na terenie kraju, są dziś spokojnym i bardzo ciekawym miejscem dla turystów. O wspaniałej przeszłości tego miasta przypominają wspaniałe zabytki i piękne budowle, w gronie których nie brak ciekawych domów mieszczańskich. Obiektem najbardziej charakterystycznym dla tego miasta pozostaje jednak chęciński zamek. Jego ruiny dumnie górują nad miastem, wabią turystów i zachęcają ich do poznawania historii Chęcin. A ciekawych wydarzeń w dziejach miasta i zamku nie brakuje. Wiadomo, że w czasach Władysława Łokietka zamek ten służył jako skarbiec, wiadomo, że w późniejszym okresie na zamku tym mieszkała m. in. królowa Bona. Innym cennym zabytkiem jest tu kościół św. Bartłomieja Apostoła. To cenny zabytek z XIV wieku, który został ufundowany najprawdopodobniej przez samego Łokietka. W mieście zachowała się też cenna pamiątka po Żydach. To synagoga, która po wojnie pełniła rolę domu kultury.

W czasie wycieczki po Chęcinach i okolicy warto też poświęcić nieco uwagi jednej z najważniejszych atrakcji przyrodniczych w tej części kraju. Jest nią jaskinia Raj, znana z ciekawej szaty naciekowej oraz wspaniałej trasy turystycznej, której pokonanie każdemu turyście dostarczy niezapomnianych wrażeń.

http://www.innebrzmienia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here