Długie rzęsy

Piękne i długie rzęsy nadadzą charakter każdemu typowi makijażu. Wyglądają one zjawiskowo nie tylko przy wyraźnym makijażu cieniami, ale również w makijażu typu „ no make up”, czyli bardzo naturalnym i delikatnym. Mamy bardzo dużo sposobów na to, aby rzęsy stały się długie, gęste i podkręcone.

Sposoby naturalne na długie rzęsy

Najlepszym i bardzo skutecznym sposobem jest wcieranie olejku rycynowego lub arganowego. Ma on działanie silnie nawilżające, wzmacnia cebulki, zagęszcza rzęsy oraz zmienia ich kolor na ciemniejszy. Zabieg należy stosować regularnie, aby zobaczyć efekty, które pojawią się po około 2 – 3 tygodniach. To najbardziej nieinwazyjna metoda, która co prawda wymaga cierpliwości, ale dając pożądany rezultat w postaci długich i wyraźnych rzęs i jednocześnie nie wpływając negatywnie na ich kondycje.

Tusze przedłużające rzęsy

Jest to najpopularniejsza metoda, wystarczy chwila, aby uzyskać oszałamiający efekt. Najlepiej wybierać te tusze, które mają szczoteczkę w kształcie łuku, ponieważ zapewnia ona maksymalne podkręcenie rzęs. Dobrym rozwiązaniem są również szczoteczki z długimi kolcami, które równomiernie nakładają pigment na rzęsy i sprawiają, że rzęsy stają się dłuższe, ale również są idealnie rozczesane i nieposklejane.

Przedłużanie rzęs

To ostatnio najpopularniejsza metoda na uzyskanie długich rzęs. Daje długotrwały efekt, ponieważ na aż na około 3 tygodnie, są trwałe i zapewniają doskonały wygląd już po przebudzeniu. Wyróżniamy różne metody przedłużania rzęs, jednak wszystkie polegają na doklejaniu rzęs sztucznych do rzęs naturalnych i w zależności na jaki sposób się zdecydujemy, może to być jedna sztuczna rzęsa, dwie, a nawet trzy. Mamy również różne rodzaje rzęs. Bardzo popularne, choć stosunkowo droższe są rzęsy z włosia norki syberyjskiej, które są doskonałą imitacją rzęsy naturalnej, ponieważ charakteryzują się taką samą grubością, a inną długością. Rzęsy jedwabne, które są bardzo lekkie i nie obciążają włosa również są często wykorzystywane. Natomiast dla pań z alergią lub wrażliwą skórą najlepsze będą rzęsy syntetyczne.

http://www.inaczejmowiac.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKosmetyki do twarzy
Następny artykułFajne fryzury męskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here