dobry podkład matujący

Jaki powinien być dobry podkład matujący?

Kupując podkład, należy przede wszystkim wiedzieć, czego od niego oczekujemy. Jeśli chcemy uzyskać efekt zmatowienia, należy poszukać w drogeriach, stacjonarnych albo internetowych, dobrego podkładu matującego. Taki kosmetyk powinien być przede wszystkim stosunkowo lekki, aby nie zapychał porów, powodując zwiększonego wydzielania sebum, co nasiliłoby efekt błyszczenia się skóry. Nieestetyczne świecenie, spowodowane właśnie nadmiernym wydzielaniem łoju jest głównym powodem, dla którego kobiety sięgają po produkty matujące. Oprócz lekkiej formuły, ważne jest również krycie i trwałość. Ponieważ zwiększona produkcja sebum na ogół skutkuje też wypryskami i zaskórnikami, dobry podkład matujący powinien być w stanie je ukryć. Cera, która nie jest idealnie równa ze względu na wypryski, potrzebuje też nawilżenia. Dzięki niemu unikniemy podkreślenia wszelkich suchych skórek i sprawimy, że nasza twarz będzie wyglądać na gładszą i bardziej promienną. Jeżeli lubimy makijaż kolorowy, warto poszukać kosmetyku, który będzie się charakteryzował trwałością. Ta cecha sprawi, że nasz makijaż utrzyma się cały dzień i nie spłynie nam z twarzy, razem z resztą kosmetyków. Podsumowując, dobry podkład matujący powinien być trwały, lekki, nawilżający i kryjący.

dobry podkład matującyA dla kogo taki kosmetyk?

Ze względu na swoje właściwości, podkłady matujące są najchętniej wybierane przez kobiety z cerą tłustą lub mieszaną. Osoby, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia, również powinny sięgnąć po ten rodzaj podkładu, ze względu na ich dużą trwałość na ścieranie. Jeżeli natomiast po prostu lubisz matowe wykończenie makijażu, poszukaj kosmetyku, który zapewni ci taki efekt, bez tworzenia na twarzy efektu maski. Nawet dobrego podkładu matującego nie można używać w nadmiarze, ze względu na bogatą i gęstą formułę. Nakładając zbyt grubą warstwę, uzyskamy bardzo nieestetyczny efekt płaskiej twarzy.

Czy używanie takiego podkładu wymaga jakiegoś przygotowania cery?

Jak przed nałożeniem jakiegokolwiek kosmetyku kolorowego, warto najpierw dobrze oczyścić skórę. Później można użyć toniku, który znormalizuje pH naszej twarzy. Zanim nałożymy podkład, należy zadbać o nawilżenie cery. Nawet jeśli mamy dobry podkład matujący, który nie wysusza, warto użyć lekkiego kremu nawilżającego. Ostatecznie możemy też nałożyć specjalną bazę pod makijaż, do cery tłustej lub mieszanej. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasz makijaż będzie naprawdę trwały i nie spłynie w ciągu dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here