Jak prawidłowo nagradzać pracowników?

Motywowanie za dobre wyniki w pracy powinno być standardem w każdej firmie. Dzięki temu pracownicy nie czują, że przychodzą do biura za karę, a wiedzą, że sumiennością i kreatywnością mogą sobie wypracować nagrody.

Jak to działa?

W miejscach pracy, gdzie nagrody przyznawane są w formie pieniężnej o charakterze stałym, jako pensja stała plus premia, nikt z pracowników nie traktuje tej premii jako nagrodę, a raczej jako standard. Pracodawca powinien zadbać o to, aby dać pracownikom odczuć, że otrzymują nagrodę za swoje ponadprzeciętne wyniki w pracy. Dodatkowy bonus za wyniki sprzedaży lub wymyślenie kreatywnego projektu, to dobra rzecz. Sprawia, że nagrodzony pracownik czuje się doceniony i wie, że było warto zostawać po godzinach lub w domu opracowywać strategię dla firmy. Z drugiej strony, takie nagrody nie są niczym tajnym, a zatem inni pracownicy widzą, że warto brać przykład z tej nagrodzonej osoby, by pozyskać coś dla siebie.

Jak wynagradzać skutecznie?

Dzięki platformie nais.pl pracownik, którego pracodawca chce nagrodzić, może samodzielnie wybrać sobie prezent, na którym mu najbardziej zależy. Z reguły nie są to rzeczy materialne, a sposoby na miłe spędzenie czasu lub vouchery na zakupy. Z motywowaniem pracowników jest tak jak z prezentami na Gwiazdkę. Można dać zięciowi kolejną parę skarpet, której ten nawet nie odpakuje, a można kupić mu voucher na zakupy w sklepie komputerowym i dać mu możliwość wyboru gry, która da mu mnóstwo satysfakcji.

Skuteczne wynagradzanie z Nais polega na tym, aby pracownik sam miał możliwość, jak chce zagospodarować swój pakiet motywacyjny. Dla jednego będzie to karnet open na siłownię, który pozwoli zaoszczędzić i wyrobić dobrą formę za darmo. Dla kogoś, kto nie cierpi ćwiczyć, lepszą opcją będzie wyjście do parku rozrywki z rodziną za darmo w niedzielne popołudnie. Miłośniczka zakupów ucieszy się z dużej zniżki na upatrzoną wcześniej piękną torebkę. Dzięki takim pakietom pracownicy są nagradzani zgodnie z zasługami, a przede wszystkim – tak, jak chcieliby zostać docenieni!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here