kolory farb do włosów

O czym należy pamiętać decydując się na koloryzację?

Kolory prezentowane na opakowaniach farb po zastosowaniu rzadko dadzą identyczny efekt (zwykle twoje włosy będą nieco ciemniejsze). Dlatego wybieraj kolor farby do włosów o ton jaśniejszy od tego, który ci się podoba. Pamiętaj też, że tak naprawdę tylko wtedy, gdy masz włosy w naturalnym kolorze, efekt może być przewidywalny. Świadomość swego typu kolorystycznego, czyli rodzaju posiadanej urody pomaga zarówno w wykonaniu dobrego makijażu, jak i dobraniu odpowiedniej dla nas fryzury lub koloru farby do włosów. Jeśli zależy nam na naturalnym wyglądzie, przy zmianie koloru włosów najlepiej utrzymywać się w swojej tonacji kolorystycznej. Delikatne włosy są bardziej podatne na rozjaśnianie niż grube. Dlatego podczas ich rozjaśniania nie zakładaj na głowę plastikowego czepka i nie podgrzewaj włosów. Skróć czas trzymania farby na włosach do 5 minut. Gdy chcesz mieć rudawe włosy, a jesteś rozjaśnianą blondynką, zmieszaj w tych samych proporcjach czerwoną farbę do włosów z taką, która ma na opakowaniu nazwę „średni brąz” lub „średni blond”. Unikniesz w ten sposób efektu wściekle rudych włosów, a kolor będzie trwalszy.

kolory farb do włosówJeśli chcesz dopasować kolor farby do włosów do typu urody…

Pani Wiosna i Pani Jesień – posiadaczki ciepłej cery powinny malować swoje włosy farbami w kolorach miedzi, karmelowo-brązowych, miodowego blondu, jasnej, mlecznej czekolady i czerni w odcieniu ciemnobrązowym.

Pani Lato i Pani Zima – panie o chłodnej karnacji posiadają włosy w naturalnym odcieniu szarości oraz oczy szare, zielono-brązowe lub niebieskie. Taki typ urody dobrze wyglądach w kolorach takich, jak platyna, blond beżowy lub piaskowy, kakaowe lub orzechowe brązy, ogniste rudości i nasycone czernie, najlepiej w odcieniu fioletu lub granatu.

A jak kolorem włosów podkreślić barwę tęczówki?

Oczy niebieskie – blond, brąz, rudy, ale zdecydowanie w chłodnych odcieniach
Oczy brązowe – wszystkie odcienie brązowego, od jasnego, przez kasztanowy na gorzkiej czekoladzie kończąc
Oczy zielone – najlepiej wszelkiego rodzaju rudości, które z pewnością będą przyciągać spojrzenia, podbijając kolor tęczówek

Najważniejszym kryterium doboru koloru farby do włosów powinno być nasze samopoczucie w danym odcieniu. Poddając się koloryzacji, warto zadbać o to, żeby nowy kolor harmonizował z naszą cerą, oczami, sposobem ubierania się i stylem bycia. Chyba, że planujemy drastyczną zmianę całego wizerunku, a farbowanie włosów ma być jej pierwszym krokiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here