Montaż okien Fix Wrocław

Stolica dolnego śląska posiada swojego reprezentanta w inicjatywie „Prawidłowy Montaż”, a jest nim firma Fix. Krótka fraza, zapadająca w ucho i pamięć, ponieważ jakość świadczonych usług zyskuje pochlebne opinie wielu klientów, oraz wciąż nowe propozycje współpracy. Co stoi za sukcesem przedsiębiorstwa?

Zakres działania firmy FIX

Przedsiębiorstwo jest wiodącym reprezentantem firmy Vertex, produkującej najpopularniejszą w Polsce stolarkę okienną, posiadającym dwa autoryzowane salony, zlokalizowane na terenie Wrocławia. Oferta, ukierunkowana na sprzedaż głównie okien, proponuje także rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe, drzwi, bramy, garażowe, konstrukcje aluminiowe, markizy, parapety. Śledząc jednak wciąż zmieniający się rynek i wymagania klientów, asortyment usługowy rozszerza się także o refleksole, żaluzje fasadowe, markizy do okien pionowych, markizolety.

Aby zapewnić profesjonalność świadczonych usług, firma Fix udostępnia swoim klientom bogate doświadczenie fachowców, wyspecjalizowanych w pomiarze i wyborze okien, a także własnym montażu, który spełnia normy i zasady programu „Prawidłowy Montaż”.

Dlaczego firma przystąpiła do projektu?

W trosce o uregulowanie sytuacji niezdrowej konkurencji na rynku stolarki okiennej, firma Montaż okien Fix Wrocław przystąpiła do projektu „Prawidłowy Montaż”, w myśl zasady o uzdrowieniu rzeczywistości, jaka panuje obecnie w tej branży. Przedsiębiorstwo, wraz z innymi podmiotami, które mimo, iż w życiu codziennym są konkurencją, chce stworzyć miarodajne zasady, które uświadomią inwestorów o parametrach, jakie powinny reprezentować zamontowane okna, oraz o samej procedurze ich montażu. Wiedząc o nieuczciwych firmach, które oprócz atrakcyjnych cen, zaniżających poziom świadczonych usług, nie potrafią zapewnić swoim klientom w pełni funkcjonalnych, bezpiecznych i użytecznych właściwości, jakimi powinny charakteryzować się dobrze założone oszklenia, przedsiębiorstwo Fix chce uregulować zasady i w prosty sposób przekazać je innym ogniwom łańcucha konsumpcji tej branży.

Działania na rzecz programu

Podejmując inicjatywę wejścia do projektu „Prawidłowy Montaż”, firma Fix z Wrocławia zrealizowała dotąd dwie, opublikowane operacje profesjonalnego montażu okien, mając nadzieję, że staną się one przykładem dla innych usługodawców, oraz instruktażem dla inwestorów.

Pierwsza inicjatywa została przeprowadzona podczas wprawiania okien PCV w licu muru konstrukcyjnego z betonu komórkowego. Przeniesienie sił obciążeń, które pochodziły z konstrukcji samych okien, a także ciśnienia prędkości wiatru, uzyskano przy zastosowaniu ciepłych parapetów, oraz kotew stalowych i łączników mechanicznych. Uszczelnienia w niektórych punktach montażu zostały wykonane z pomocą powłok uszczelniających, z zastosowaniem folii paraizolacyjnej w strefie wewnętrznej, pianki poliuretanowej w warstwie łączącej, oraz wodoodpornej folii paroprzepuszczalnej z punktowym zastosowaniem powłok uszczelniających w strefie zewnętrznej.

Drugi montaż okien PCV odbył się w licu muru konstrukcyjnego z pustaków ceramicznych Porotherm. W tym wypadku, przeniesienie sił obciążeń, pochodzących z ciężaru konstrukcji samych okien, oraz ciśnienia prędkości wiatru, zostały zniwelowane przy użyciu ciepłych parapetów, oraz śrub ramowych. Uszczelnienia w niektórych punktach montażu wykonano z pomocą folii paraizolacyjnej wewnątrz budynku, pianki poliuretanowej w strefie środkowej, a także wodoodpornej folii paroprzepuszczalnej z punktowym zastosowaniem powłok uszczelniających w strefie zewnętrznej.

Wszystkie czynności zostały udokumentowane krótkimi filmami instruktażowymi, opublikowanymi na potrzeby programu „Prawidłowy Montaż”, które są do wglądu opinii publicznej. Firma za udział w projekcie otrzymała certyfikat Mobilnego Labolatorium Techniki Budowlanej, jako potwierdzenie przeprowadzenia prac na najwyższym poziomie. Dokument potwierdzający badania obrazuje zbiorcze obliczenia, jakie zostały zastosowane podczas montażu i wykazujące jakość pomiarów wodoszczelności i przepuszczalności powietrza połączeń okna z ościeżem.

źródło: https://prawidlowymontaz.pl/firma/fix

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here