podkład do cery trądzikowej

Cera trądzikowa jest niezwykle wymagająca i nawet najmniejsze błędy popełniane podczas pielęgnacji mogą skutkować wysypem wyprysków. Zatem w jaki sposób pielęgnować taką cerę i jaki podkład do cery trądzikowej wybrać? Wszakże także kosmetyki kolorowe muszą być specjalne, aby nie zaostrzyć trądziku lub innych zmian skórnych na twojej twarzy. Na szczęście na rynku kosmetycznym obecnie dużo jest różnych produktów, które będą w stanie ci pomóc w zachowaniu czystej cery. Wielu producentów zdaje sobie sprawę, że cerę trądzikową trzeba traktować inaczej i wypuszczają linie kosmetyków właśnie dla takiej cery przeznaczonych.

Co wybrać do cery problematycznej?

podkład do cery trądzikowejJeżeli twoja cera jest problematyczna, to z pewnością nie masz wyłącznie problemu z doborem podkładu czy pudru, ale także innych kosmetyków. Kosmetyki pielęgnujące także muszą być odpowiednie, aby za bardzo nie wysuszały, ani nie zapychały twojej skóry. Dlatego zanim poszukasz podkładu do cery trądzikowej, będziesz musiała poszukać także innych preparatów! Czegoś do oczyszczania cery i jej odpowiedniego nawilżania i pielęgnowania. Obecnie na rynku jest wiele produktów, jednak ty powinnaś korzystać z takich przeznaczonych dla cery trądzikowej lub… dla cery wrażliwej! Zdecydowanie twoja skóra ci podziękuje, jeżeli będziesz ją traktować delikatnie.

Co się tyczy podkładów do cery trądzikowej. Możesz zacząć eksperymentować z kosmetykami mineralnymi, które są niezwykle delikatne i zostały stworzone właśnie do skóry problematycznej a nawet atopowej! Jeżeli więc zwykłe, drogeryjne podkłady nie za bardzo ci podpasowały, a nie możesz sobie pozwolić na produkty z najwyższej półki, to właśnie kosmetyki mineralne mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

Podkłady, które zakryją twój trądzik!

Podkłady do cery trądzikowej muszą jednocześnie spełniać dwa zadania: być delikatne dla cery i jednocześnie być mocno kryjące. Twoje zmiany trądzikowe musza być niewidoczne pod podkładem. Podkład nie powinien także zaznaczać w żaden sposób suchych skórek, które tworzą się w obrębie zmian trądzikowych. I właśnie w ten sposób zachowują się produkty mineralne – są na tyle delikatne, że będą idealnie nadawać się do skóry problematycznej!

Nie musisz się martwić trądzikiem pod względem estetycznym. Wielu ludzi boryka się z problemami skórnymi i jest w stanie z nimi żyć. Oczywiście doskonale byłoby gdybyś udała się do dermatologa, który przepisałby ci kurację lekami, lub odpowiednią pielęgnacje kosmetykami aptecznymi. Na szczęście do momentu wyleczenia się z trądziku, możesz nosić podkład!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here