żelazko

Czyste żelazko to podstawa do idealnie wyprasowanych ubrań. Często zdarza się, że żelazko brudzi ubrania i pozostawia na nich brudne plamy, których często bardzo ciężko jest się pozbyć. Usuwanie śladów po żelazku bywa czasochłonne, dlatego warto czyścić żelazko aby zapobiegać ich powstawaniu.

Brud osadzający się na żelazku może nie tylko pobrudzić Twoje świeżo wyprane ubrania, ale również przypalić ich materiał. Są przypadki, że brud może uszkodzić sam sprzęt. Dlatego zalecane jest regularne  czyszczenie żelazka. Jest to podstawa do tego, by działało jak najdłużej i nie niszczyło naszych ubrań.

Jak czyścić żelazko? 

1. Mycie octem na gorąco

Najłatwiejszym i najbardziej powszechnym sposobem jest umycie żelazka szmatką nasączoną octem. Ważne, jest to aby czyszczone żelazko było lekko nagrzane, ale nie gorące. Przed rozpoczęciem czyszczenia należy też wyłączyć żelazko z kontaktu. Jeżeli zabrudzenie jest dużo bardziej wymagające i sam ocet nie jest w stanie go usunąć, do octu zaleca się dodać sodę oczyszczoną.

Przeczytaj też: http://kobiecylajf.pl/id4669,jak-usunac-plamy-z-blota/

2. Ocet, sól i  woda destylowana

Kolejnym roztworem, który w magiczny sposób wyczyści nasze żelazko jest mieszanka  octu oraz soli (w proporcji 1:1). Tak przygotowaną mieszaninę należy wlać do naczynia i zacząć podgrzewać. Przed wrzeniem zmocz w niej szmatkę i czyść żelazko. Po usunięciu osadu, płytę żelazka przemyj wodą destylowaną.

3. Sól i gazeta

Użycie soli do czyszczenia żelazka jest również bardzo popularne i powszechne. Na kawałek gazety rozrzucamy sól i prasuj ją aż do momentu zniknięcia osadu.

4. Patyczki do uszu

Patyczkami do uszu namoczonymi w occie uda się wyczyścić upusty pary. Są to miejsca trudno dostępne do czyszczenia, natomiast patyczek sprawdzi się do nich idealnie.

Źródło: https://www.pozytywnamama.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here