Zróżnicowane zapachy w świecach w szkle z wieczkiem

Świece zapachowe mają bardzo różną postać. Do jednych z najbardziej popularnych form należą świece w szklanych pojemnikach z wieczkiem. Dlaczego są tak chętnie wybierane? Jaką mają przewagę nad innymi świecami zapachowymi? Jakie aromaty i linie zapachowe znajdziemy w tej kategorii świec?

Zapach zamknięty w słoiczku

Szklane pojemniki idealnie nadają się do wytwarzania świec zapachowych. Mogą przybierać najróżniejsze formy. Pośród nich, jednymi z najbardziej popularnych i najchętniej kupowanych są świece zapachowe w szkle z wieczkiem. Pojemnik ma najczęściej postać ładnie wyprofilowanego słoiczka, który wypełniony jest woskiem i zabezpieczony małą, otwieraną pokrywą.

Nie bez przyczyny producenci świec zapachowych stosują takie rozwiązanie. Szklany słoiczek z wieczkiem pełni tutaj przede wszystkim funkcję ochronną. Olejki zapachowe, zawarte w wosku, mają tendencję do utleniania się. Szklany pojemnik i pokrywka ograniczają dostęp tlenu, a zatem przedłużają trwałość zapachu.

Funkcjonalne i estetyczne rozwiązania

Kolejną zaletą świec zapachowych w szkle z wieczkiem jest duży komfort podczas ich używania. Nie wymagają dodatkowych akcesoriów w trakcie palenia. Można ustawić je bezpośrednio na płaskiej powierzchni. Płomień jest chroniony przez ścianki pojemnika, co wpływa na równomierne wypalanie się świecy i uwalnianie zapachów. Świece w słoiczkach mają bardzo prostą, nienachalną formę. Dzięki temu można użyć ich do dekoracji.

Zróżnicowane linie zapachowe

Świece zapachowe w szkle z wieczkiem to bogactwo najróżniejszych aromatów. W zasadzie każdy znajdzie pośród nich ten ulubiony. Dostępne są zarówno jednorodne zapachy, jak i odpowiednio dobrane kompozycje zapachowe. Do najbardziej popularnych należą zapachy cytrusowe, szczególnie pomarańcza, aromat rozgrzewającej wanilii, korzennego cynamonu, kwiatowa róża, kojąca lawenda. Wśród mieszanek zapachowych znajdziemy przede wszystkim te o działaniu relaksującym i odprężającym z serii spa, które najczęściej używane są podczas domowych zabiegów pielęgnacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here