Nie używaj narzędzi stylizujących na ciepło. Suszenie powietrzem jest naprawdę najgorszym wyborem, jeśli chodzi o stylizację włosów. Suszenie włosów za pomocą suszarki do włosów osłabia w końcu włosy i prowadzi do uszkodzenia. To samo dotyczy innych narzędzi stylizujących na ciepło, takich jak gorące rolki.

Po prysznicu, warto osuszyć włosy suchym ręcznikiem.

Nigdy nie szczotkuj włosów, gdy są mokre. Kiedy twoje włosy są mokre, rozciągają się i łamią znacznie łatwiej niż kiedy są suche. Dlatego właśnie szczotkowanie włosów, gdy jest mokre, jest tak szkodliwe. Prowadzi to do pęknięcia, i rozdwojenia końcówek. Zamiast tego, użyj szerokiego grzebienia do zębów, aby delikatnie wygładzić włosy.

Unikaj ostrych zabiegów na włosy. Barwienie, wybielanie i chemiczne prostowanie włosów może powodować wiele szkód. Lepiej zostawiać włosy w swoim naturalnym stanie. Należy również unikać stylizacji włosów, które mogą wyciąć włosy, jak szczupły splot lub warkocze.

Jeśli jesteś zdeterminowany do rozjaśnienia lub kolorowania włosów, użyj naturalnej metody, która nie powoduje uszkodzeń. Spróbuj rozjaśnić włosy miód lub farbować ją henną.

Naucz się kochać swój naturalny wygląd. Jeśli twoje włosy są kręcone lub zakręcone, nie ma naturalnej metody, która sprawi, że będzie wyglądać idealnie. Szybko rosnące, swobodnie płynące włosy są piękne.

bodyandmind.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here