Szampon do rudych włosów

Naturalnie rude włosy występują rzadziej niż blond czy szatyn, a ich pielęgnacja zazwyczaj jest trudniejsza, ponieważ bardzo często są one gęstsze i trudniejsze w ułożeniu. Wiele osób stawia na naturalny look i niewiele z włosami robi oprócz podstawowych zabiegów, takich jak przycinanie końcówek i oczywiście mycie. Jednak chcą układać fryzurę z rudych włosów trzeba wiedzieć kilka podstawowych rzeczy nie tylko o samej modelacji, ale również o dodatkowej ochronie, jakiej wymagają.

Ochrona i regeneracja

Jeśli rude włosy poddawane są różnym zabiegom stylizującym, muszą być dodatkowo chronione. Jest tak dlatego, że zazwyczaj ten rodzaj włosów wymaga wyższych temperatur, a więc zarówno podczas prostowania, jak i robienia loków są bardziej narażone na zniszczenie niż inne kolory. W tym celu należy stosować odżywki i szampony, które dedykowane są rudym włosom. Takie preparaty pozwolą utrzymać rude włosy w dobrej kondycji i zapewni im blask oraz zdrowy wygląd.
Wzmocnienie koloru

Kolor włosów to bardzo indywidualna sprawa i mówiąc o rudych włosach, możemy mieć na myśli milion jego odcieni, są kolory rude jasne, które mają w sobie wiele blondu, są rude bardziej ogniste i czerwone, a są tez takie, którym bliżej do brązu. Chcąc zmienić odcień naszego koloru włosów, możemy zastosować specjalne szampony do włosów na bazie henny. W zależności od naszych włosów, ten kolor może być wzmocniony i bardziej intensywny, lub też nieco zgaszony i przytłumiony – odpowiednio do naszych preferencji.

Jaki szampon do rudych włosów wybrać?

Jeśli nie mamy pewności, jakie szampon, odżywkę czy serum wybrać, możemy wybrać się salonu fryzjerskiego i zapytać o poradę. Kto lepiej nam pomoże, jak nie fryzjer. Bardzo często profesjonalne salony posiadają w ofercie preparaty do włosów z bardzo wysokiej półki, które najczęściej dedykowane są wyłącznie di użytku fryzjerów, a więc nie znajdziemy ich w zwykłych drogeriach. Dobrze jest skorzystać z takiej pomocy i oferty, aby utrzymać włosy w dobrej kondycji, co przy rudym kolorze nie jest aż takie łatwe.

http://www.olmik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here