szamponetki do włosów

Szaleństwo kontrolowane

Często chęć zmiany swojego wizerunku jest impulsem. Wpadamy na pomysł, że od jutra z rudej stajemy się blondynką. Albo pragniemy zaszaleć i zrobić sobie kolorowe pasemka. W takich chwilach, zanim umówimy się na wizytę u fryzjera, albo kupimy jakąś farbę do domowej koloryzacji trwałej, warto najpierw jednak sprowadzić jak będziemy się czuć (oraz wyglądać) po zmianie, w nieco bezpieczniejszy sposób. Tutaj właśnie na pomoc przychodzą nam szamponetki do włosów. Pozwalają one na krótkotrwałą zmianę koloru włosów. Oczywiście może się pojawić problem, jeśli zapragniemy zmienić bardzo ciemne włosy. Wówczas prawdopodobnie, aby zobaczyć jakkolwiek efekt, będziemy najpierw musieli rozjaśnić włosy.

szamponetki do włosówPodstawowe informacje dotyczące szamponetek

Farbowanie włosów za pomocą szamponetek jest bardzo proste. Wystarczy nałożyć produkt na włosy ( jak szampon albo odżywkę ) i pozostawić na czas, jaki producent podał na opakowaniu. Następnie spłukiwać, aż woda stanie się przezroczysta. Koloryzacja trwała od nietrwałej różni się tym, że w przypadku tej pierwszej, pigment wnika w głąb włosa. W drugiej natomiast tylko go otula. Jak sama nazwa wskazuje, różnica w trwałości powinna być znaczna. I na ogół owszem jest. Dużo jednak zależy od kondycji włosów. Jeśli masz włosy zniszczone, szamponetka do włosów będzie w stanie częściowo wniknąć w głąb. Oznacza to tylko tyle, że kolor, który nałożysz na włosy może ( w odpowiednio spranej wersji ) towarzyszyć ci przez dość długi czas. Czy takie czasowe farbowanie za pomocą szamponetki do włosów zniszczy włosy? Jeśli odpowiednio zadbasz o nawilżanie za pomocą masek i odżywek, twoje włosy nie powinny zbytnio ucierpieć.

Dowolność?

Niestety, jeśli jesteś posiadaczką brązowych lub czarnych włosów, nie radzę eksperymentować w domowych warunkach. Kolor prawdopodobnie w ogóle się nie zmieni, a samodzielne rozjaśnianie raczej nie daje oczekiwanych rezultatów. Osoby o jasnych włosach mają w tym przypadku zdecydowanie łatwiej. Każdy kolor, który wybiorą będzie widoczny. Szamponetki do włosów oferują różne odcienie balonów, brązów, rudości, czerń, a także bardziej zwariowane kolory jak czerwienie, fiolety, granaty, a nawet zielenie. U blondynek efekt farbowania szamponetką na pewno będzie bardzo wyrazisty. Jedynym problemem może być późniejsze pozbycie się koloru. Dlatego najpierw warto sprawdzić na czymś ‚bezpiecznym’, jak z naszych włosów schodzi nowy kolor. Podsumowując, farbowanie szamponetkami do włosów, może być dobrą zabawą, o ile zrobimy to z głową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here