Bardzo popularna jest obecnie szałwia lekarska, jeśli jeszcze nie wiesz, do czego można ją użyć, to warto się o niej trochę więcej dowiedzieć. Szałwia lekarska jest to bardzo popularna roślina lecznicza i obecnie jest ona stosowana przy wielu dolegliwościach, z którymi możemy się spotkać. Hodowana jest ona na specjalnych uprawach, w ogródkach ziołowych, można ją również mieć na swoim balkonie!
Szałwia lekarska ma właściwości przeciwbólowe i sprawdzi się na przykład podczas bolesnej miesiączki. Hamuje ona również nadmierną laktację, łagodzi uderzenia gorąca podczas menopauzy. Szałwia lekarska posiada również właściwości upiększające. Związki, które są w niej zawarte, mogą powodować łagodzenie powstawania zmarszczek oraz skutecznie łagodzić trądzik. Szałwia lekarska sprawdzi się również u osób mających problemy z apetytem, niestrawnościami lub wzdęciami.
Szałwia lekarska jest również bardzo dobra przy inhalacjach, jeśli zmagamy się z męczącym kaszlem. Do tego płukanki z niej sprawdzą się na owrzodzenia, afty, pleśniawki oraz na krwawiące dziąsła. Uważa się również, że szałwia lekarska ma działanie przeciwcukrzycowe i można ją stosować przy stanach przedcukrzycowych. Szałwia lekarska pomaga również osobom zmagającym się z nadpotliwością.
W medycynie głównie wykorzystywane są liście szałwii lekarskiej. Gotowe do zbiorów są one w maju. Takie zebrane liście suszymy i są one gotowe. Cały czas zachowują one swoje właściwości lecznicze.
Jak widzicie, szałwia lekarska może nam pomóc w wielu bardzo poważnych i uciążliwych dolegliwościach. Warto mieć ją zasuszoną, posadzoną lub kupioną w sklepie. Dostaniemy ją zarówno w sklepach zielarskich, online, jak i w aptekach stacjonarnych. Na pewno nie będziecie mieli problemu z jej zakupem. Szałwię lekarską możemy stosować bez zlecenia lekarza, jednak nie powinniśmy tego robić w bardzo dużych ilościach. Jej przedawkowanie może wiązać się z dużymi nudnościami oraz wymiotami. Wszystkiemu winny jest olejek eteryczny, który przedawkowany tak właśnie na nad działa.

https://www.uroda.info.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here