Od dawna znane ludzkości są dobroczynne właściwości różnych roślin. Wiele z dobrodziejstw znalezionych na łąkach czy w ogrodach wystarczy tylko zaparzyć, by przygotować z nich herbatkę, ale nie wszystkie one wymagają takiego przygotowania. Przykładem może być coś, co z pewnością gości na wszystkich polskich stołach podczas świąt i imprez rodzinnych. Kiszona kapusta.Tak, właśnie ona. Poznaj dobroczynne właściwości kapusty kiszonej – składnika wielu potraw i ulubieńca Polaków.
38. tydzień ciąży – co dzieje się w organizmie kobiety? Jest to pora tuż przed narodzinami dziecka dlatego dieta ciężarnej jest bardzo ważna. Niestety, ale lepiej aby nie przejadała się ona właśnie kiszoną kapustą (bo wiadomo – co za dużo to nie zdrowo), ale z pewnością pomoże ona na dolegliwości żołądkowe i załagodzi bóle czy dyskomfort.
Z pewnością zadawaliście sobie pytanie jak leczyć refluks żołądka – 5 sprawdzonych sposobów zawiera również dietę z potraw, które zawierają kiszoną kapustę. Dzięki swym właściwościom odkwasza ona organizm i zapobiega chociażby wieczornej zgadze czy bólom brzucha. Bigos zatem może być idealną potrawą dla cierpiących na dyskomfort brzuszny. Warto tutaj dodać, że kapusta z łatwością oczyszcza organizm z toksyn i jest dobrym lekiem w trakcie nawet przeziębienia. Jest ona zatem dobrym konkurentem dla rosołu czy krupnika, a z pewnością przypadnie do gustu większej ilości osób.
To w jaki sposób przyrządzić kapustę znajdziecie w dobrych, najlepiej babcinych książkach kucharskich z kuchnią polską.

http://www.gadzinowski.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here