fotolia.com,113708906 | Autor: blackday

Istnieją pewne wskazówki, dzięki którym możemy ocenić jakość pracy fryzjera i zastanowić się, czy salon spełnia podstawowe kryteria takie jak bezpieczeństwo oraz higiena. W dalszej kolejności należy sprawdzić, czy wydane przez nas pieniądze nie są po prostu wyrzucone w błoto. Nic tak jak zdrowe i pięknie wyglądające włosy nie dba o nasz wizerunek, dlatego przyjrzyjmy się wizerunkowi odwiedzanego przez nas salonu.

Bądź krytyczny

Już przy wejściu do gabinetu powinniśmy poczuć się zaproszeni lub zniechęceni – zapach, elementarne poczucie estetyki, porządek to trzy kwestie, które powinny dać nam do myślenia. Ale aranżacja wnętrza nie jest najważniejsza, dużo ważniejsze jest to, by salon nie przypominał tego z lat 80-tych oraz by od progu nie straszył kiczem. Bo przecież istnieje ryzyko, że nasza fryzura również będzie niemodna, a metody pracy w gabinecie przestarzałe. W tym względzie niebagatelne znaczenie mają artykuły fryzjerskie, do czego jeszcze wrócimy.

Porządek to sprawa pierwszej wagi, a w takim miejscu jak salon fryzjerski, gdzie bez odpowiedniej higieny ryzykujemy własne zdrowie – choć mało kto o tym pamięta! To kwestia wręcz fundamentalna. Gdy widzimy bałagan, porozrzucane bez ładu akcesoria to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tym gabinecie nie dba się również dostatecznie o higienę.

To szczegóły tworzą całość

Porządek czy dobra reklama to jednak za mało, by mówić o profesjonalizmie. O nim świadczą zaś między inny odpowiednie artykuły fryzjerskie oraz całość wyposażenia. Każdy nowoczesny gabinet powinien posiadać wysokiej jakości akcesoria (nożyczki, szczotki czy grzebienie). Można je kupić tylko w renomowanych sklepach, takich jak Profryzjer.

Dobre szczotki nie łamią włosów, a grzebień może posiadać właściwości jonizujące oraz ochronne, a nawet skracać długość suszenia. Dlatego też to my – klienci – powinniśmy zwracać uwagę, jakimi narzędziami posługuje się nasz fryzjer. Wałki, papiloty, przybory do farbowania… wydaje się nam, że to jedynie środek do osiągnięcia celu jakim jest piękna fryzura. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że tak dużo zależy od sprzętów, kosmetyków, a nawet podstawowych akcesoriów.

Bardzo często już sam stan artykułów fryzjerskich mówi, czy dany produkt spełnia surowe normy jakościowe: artykuły nie powinny nosić znaków użytkowania, jako że te profesjonalne wyróżnia odporność na wysokie temperatury, działanie środków chemicznych, niełamliwość i niedeformowalność.

Wyposażenie salonu to podstawa

Równie krytycznie warto podejść do sprzętu, a także mebli znajdujących się w salonie. Fotele, suszarki, myjnia, lokówki to tylko przykłady rzeczy, które mogą złożyć się na efekt końcowy, jakim jest nasze zadowolenie bądź rozczarowanie. Dobre sprzęty to nasza wygoda i bezpieczeństwo, to również staranna pielęgnacja włosa. Dzięki profesjonalnym sprzętom salon zapewni klientowi pielęgnację dopasowaną do naszego rodzaju włosów i sprawi, że włos nam z głowy spadnie, jedynie na własne życzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here