Domy z gotowych elementów są bardzo popularne za oceanem, ale i w Polsce powoli zyskują swoich zwolenników. Na rynku pojawia się coraz więcej firm produkujących gotowe elementy- zwykle z drewna, materiałów drewnopodobnych, PCV, betonu, a także świadczących usługi projektowania i montażu całego domu.
Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest czas potrzebny na realizację. W momencie, gdy gotowe są fundamenty, proces stawiania i wykańczania domu zajmuje kilka tygodni. W tak krótkim czasie możemy mieć właściwie gotowy dom „pod klucz”. Znacznie przyspieszają prace np. gotowe kanały do poprowadzenia instalacji elektrycznej znajdujące się w ścianach. Przygotowanie budynku do stanu surowego jest jeszcze krótsze- doświadczona i dobrze zarządzana ekipa jest w stanie dokonać tego w trzy-cztery dni!
Kolejną zaleta jest fakt, że domy budowane w ten sposób są bardzo energooszczędne- nie nagrzewają się latem oraz nie oddają ciepła w zimie. Oczywiście wszystko zależy od producenta i użytych materiałów, niemniej jednak na rynku można znaleźć domy prefabrykowane, których zapotrzebowanie energetyczne wynosi około 15 kWh na metr kwadratowy rocznie. Czy to dużo? Obecnie standardem europejskim jest zapotrzebowanie nie większe, niż 120 kWh!
Natomiast wada domów prefabrykowanych jest fakt, że nie jest to budownictwo długowieczne- większość materiałów przewidziana jest na 20-30 lat użytkowania. Innymi słowy- nie jest to dobry pomysł na budowę rodowej siedziby, która miałaby przetrwać pokolenia, ale przy obecnym, mobilnym i szybkim stylu życia jest to rozwiązanie ciekawe i praktyczne

http://www.maxvent.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here