Eco Bubble - czy to się opłaca?

Pod naciskiem ze strony społeczeństwa, czasem także z własnej woli, coraz częściej decydujemy się na zakup przyjaznych środowisku sprzętów do gospodarstwa domowego – kuchenek, pralek, lodówek. Tym, co normalnie powstrzymuje nas przed podjęciem podobnej decyzji, jest stosunkowo wysoka cena tego typu produktów, a więc idealne rozwiązanie to znalezienie sprzętu, który nie tylko przysłuży się środowisku, ale i sprawi, że taka inwestycja się nam opłaci. Czy pralka Samsung Eco Bubble jest jednym z takich sprzętów?

Eco Bubble – co to za system?

Eco Bubble to opatentowany przez markę Samsung system zmniejszania temperatury wody potrzebnej do prania przy jednoczesnym oszczędzaniu energii, jaka normalnie jest wykorzystywana do jej ogrzewania. Sekretem systemu, jaki zawiera pralka Samsung Eco Bubble jest specjalnie wyprofilowany bęben pralki, do którego już od pierwszych sekund prania przedostaje się powietrze – w połączeniu z wodą błyskawicznie rozpuszcza środki chemiczne i tworzy się piana aktywna. W tym momencie rozpoczyna się usuwanie zabrudzeń z ubrań oraz pranych tkanin, co jest możliwe dzięki przenikaniu piany w najtrudniejsze do wyczyszczenia zakamarki materiałów, a oprócz tego na ubraniach nie powstają zacieki. W związku z tym, że cały proces rozpoczyna się od razu po uruchomieniu prania i jest tak intensywny, ogrzewanie wody do tradycyjnych 30, 40 czy 60 stopni nie jest konieczne: wystarczy już 15 stopni! Bez obaw – takie pranie będzie równie skuteczne, jak to przeprowadzane w klasyczny sposób. Dodatkowo – niska temperatura uchroni bardziej delikatne tkaniny przed uszkodzeniami bądź kurczeniem się.

Pralka Samsung Eco Bubble – parametry i koszty

Pralka Samsung Eco Bubble występować może w różnych wariantach: niektóre z modeli mają mniejsze pojemności, np. 5 czy 6 kg, inne, rodzinne – od 7 do nawet 12 kg. Występują w różnych wersjach kolorystycznych – białej, szarej, czarnej. Różne są także obudowy szyby pokrywy – zdarza się, że obwód jest biały, czarny lub granatowy. W zależności od ładowności zmienia się głębokość lub szerokość danej pralki, natomiast wysokość jest elementem łączącym modele i wynosi 85 cm. Jeśli chodzi o ceny, to najtańsza pralka Samsung Eco Bubble kosztuje już ok. 1300 zł i jest to model WF60F4EFW0W. Niektóre tego typu sprzęty od Samsunga wyposażone są również w inne funkcje, np. system AddWash lub QuickDrive i wówczas cena znacznie wzrasta – te urządzenia najczęściej kosztują od 4 do 6 tysięcy złotych. Tym, na co jednak warto zwrócić uwagę, jest klasa energetyczna – większość pralek z systemem Eco Bubble, bez względu na to, jaki pakiet funkcji posiadają dodatkowo, reprezentuje klasę energetyczną A+++, dlatego utrzymanie takiego sprzętu wychodzi dość tanio, a inwestycja w drogie urządzenie zwraca się po kilku latach przeciętnego użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here